18C° Duga Resa

16C° Ogulin

17C° Ozalj

17C° Slunj

Karlovačke odbojkašice na pripremnom turniru u Rijeci pobijedile Koper, a izgubile od domaćina

Protiv Slovenki naše su odbojkašice slavile 2:1 u setovima, a u ogledu s Riječankama istim su rezultatom poražene.

Odbojkašice Karlovca danas su u Rijeci odigrale mini pripremni turnir, na kojemu su pobijedile slovenski Koper, a izgubile od domaćeg superligaša Rijeke.

Nakon vrlo dobre dvije pripremne utakmice protiv Marine Kaštele, prošlosezonskog finalista Superlige, karlovačke su odbojkašice i danas prikazale igru koja budi optimizam navijača uoči početka natjecanja u najvišem rangu hrvatske ženske odbojke. Odigrale su vrlo kvalitetno, na visokoj razini, pa je trener Goran Zec nakon turnira ponovo imao razloga za zadovoljstvo. U prvom ogledu nadigrale su Koper s 2:1 u setovima, a u drugom su istim rezultatom poražene od Riječanki (sve utakmice igrale su se u tri seta, bez obzira na rezultat).

Turnir su otvorile Riječanke i Slovenke susretom u kojem su domaće igračice slavile 2:1, a onda su Karlovčanke krenule u ogled sa Slovenkama. U vrlo napetom prvom setu naše su povele 9:6, ali Kopranke su ih dostigle na 16:16. Do tri poena prednosti karlovačke odbojkašice ponovo dolaze pri rezultatu 20:17 i uspijevaju završiti set u svoju korist s 25:23. Slovenke su otvorile drugi vodstvom 4:0, ali naše su sjajnom serijom na servis Pavlaković preokrenule na 10:4. Nakon smanjenja Kopranki na 12:9, karlovačke su odbojkašice odličnom igrom otišle na 19:10 i činilo se da je set riješen. Međutim, Slovenke ih sustižu na 22:22, ali naše igračice ipak odigravaju koncentrirano završne poene i dolaze do 27:25. U trećem setu trener Zec je napravio izmjene u postavi, Karlovčanke su povele 5:0, ali su Slovenke uspjele preokrenuti na 13:11, otići na 20:16 i dobiti set s 25:21.

Dvoboj protiv Riječanki naše su odbojkašice otvorile vodstvom 6:3, no nakon izjednačenja na 10:10, domaći je sastav bio bolji, otišao na 18:12 i riješio prvi set u svoju korist rezultatom 25:18. Karlovčanke su uzvratile u drugom. Povele su 4:1, podigle prednost na 11:4, Riječanke su se malo primakle u završnici na 22:18, ali nedovoljno da ugroze osvajanje seta karlovačke ekipe (25:20). U odlučujučem trećem igralo se poen za poenom do 8:8, a onda su Riječanke s tri uzastopna poena povele 11:8 i digle prednost na 15:10. Karlovčanke se približavaju na 20:18, a potom i poravnavaju na 21:21, ali domaće završnicu odigravaju za nijansu bolje i s 26:24 dolaze do pobjede.