17C° Ogulin

17C° Ozalj

17C° Slunj

Karlovačke odbojkašice nadigrale Kitro Varaždin i zadržale maksimalni učinak

Karlovčanke su u večerašnjem dvoboju izgubile prvi set u prvenstvu, no potpuno zasluženo upisale su nova tri boda.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani došle do svoje četvrte uzastopne pobjede u Prvoj hrvatskoj ligi. U utakmici 5. kola nadigrale su ekipu Kitra Varaždina rezultatom 3:1 u setovima.

Preskakanje prošlotjednog gostovanja u Rijeci kod Drenove, a zbog prodora koronavirusa u riječku ekipu, malo je poremetio ritam Karlovčanki. Iako su i večeras pružile vrlo dobru igru, uspoređujemo li večerašnji nastup s prethodna dva domaća s Nebom i Sinjom, bio je nešto slabiji. Malo su više oscilirale, pokazale su ranjivost u trećem setu, ali kad se sve zbroji i oduzme, zasluženo su osvojile nova tri boda. Prva dva seta odigrale su izvrsno, u trećem su imale problema s prijemom servisa, a samim time i organizacijom napada, a četvrti je pokazao koliko Doris Barić znači ovoj ekipi. Kad je bilo ‘gusto’, kad se lomio set, Barić je preuzela velik dio odgovornosti i svojim poenima usmjerila utakmicu na domaći mlin.

Iako su Varaždinke otvorile prvi set vodstvom 5:3, ostatak te prve dionice utakmice u potpunosti je pripao Karlovčankama. U svim segmentima igre bile su bolje od gošći, brzo preokrenule rezultat na 12:6 i otišle na 23:14. Banjavčić je pogodila tempo za 24:14, a nakon dva osvojena poena, Varaždinke su servis puknule u mrežu za glatkih 25:16 za Karlovac. Vodstvo domaćih 12:9 u drugom setu gošće su preokrenule na 14:12, no ubrzo su Karlovčanke vratile prednost (17:15). Kod 17:17 domaće uzimaju četiri uzastopna poena i odlaze na 21:17, a kod 23:19 Badanjak odlično blokira napad Varaždinki i donosi set loptu (24:19). Tri osvojena poena u nizu gošći i smanjenje na 24:22 primorali su trenera Zeca na minutu odmora, nakon koje je Badanjak opalila smeč, koji se od bloka gošći odbio izvan terena za 25:22.

Problemi s prijemom u trećem setu, Barić vukla u četvrtom

Do 13:11 u trećem setu Karlovčanke su i dalje dobro funkcionirale. Međutim, tada su ušle u probleme s prijemom servisa i Varaždinke su preokrenule rezultat na 20:16. Domaće osvajanju četiri uzastopna poena i poravnavaju na 20:20, gošće uzimaju sljedeća dva za 22:20, a onda Karlovčanke ponovo upisuju dva loša prijema servisa i Varaždinke stižu do 24:20. Upecale su se gošće potom u mrežu i dale domaćim odbojkašicama 21. poen, Barić je dobrim napadom donijela 24:22, a Varaždinke nakon toga napad pucaju izvan igrališta za 24:23. Pojavila se nada domaćih u preokret, ali samo zakratko. Pogriješile su u polju u sljedećem poenu pa su Varaždinke s 25:23 došle do smanjenja rezultata na 2:1 u setovima. Bio je to prvi izgubljeni set Karlovčanki u prvenstvu.

Nalet Varaždinki nastavio se i početkom četvrte dionice utakmice. Povele su 3:0, imale i 7:4, ali onda su Karlovčanke uhvatile ritam i preokrenule na 12:8. Velika borba vodila se na parketu za svaki poen, gošće su igrale odlično u obrani, a kako smo napisali u uvodu, najveći obol tada je dala Barić, koja je osvojila nekoliko vrlo bitnih poena pa je Karlovac otišao na +5 (21:16). Malnar je realizirala napad za 24:17, a nakon tri osvojena poena i smanjenja na 24:20, Varaždinke griješe u polju i Karlovac s 25:20 dolazi do pobjede.

Nakon 5. kola Karlovac je na 2. mjestu ljestvice s 12 bodova, jednim manje od vodećeg Osijeka II, koji ima utakmicu više, a u sljedećem kolu gostuje kod ekipe Zadra.

SPORTSKI VIKEND

Rukometaši Karlovca putuju u Vinkovce, Aquaestil dočekuje ekipu Zagreba, Karlovac 1919 gost Ravnica