12C° Karlovac

12C° Duga Resa

16C° Ogulin

11C° Ozalj

Karlovačke odbojkašice odigrale slabo prvi pripremni susret i upisale domaći poraz od zaprešićkog Neba

Nakon 1:1 u setovima, naredne tri vrlo neizvjesne dionice susreta otišle su na stranu gostujućih igračica.

U prvoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za novu sezonu, odbojkašice Karlovca večeras su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu poražene od ekipe Neba iz Zaprešića rezultatom 4:1 u setovima.

Umorne od napornih kondicijskih priprema, karlovačke odbojkašice večeras nisu pružile dobru igru. U svim segmentima nedostajalo im puno toga, a ponajviše u obrani, koju su Zaprešićanke večeras odigrale vrlo dobro i ponajviše zahvaljujući njoj došle do pobjede. U domaćim redovima vidjeli smo dvije ovosezonske prinove, Anu Ištuk i Laru Malović, koje su pokazale da će sigurno biti pojačanja za ekipu trenera Zeca, dok Jelene Grgić nije bilo zbog manje operacije, ali uskoro će se priključiti pripremama.

Karlovčanke su dobro otvorile utakmicu i povele 11:7, no kod 14:11 su stale. Gošće su preokrenule na 17:14, došle u završnicu prvog seta s 23:17 i osvojile ga rezultatom 25:20. Drugi je potpuno otišao na stranu karlovačkih odbojkašica, koje su ga otvorile vodstvom 7:3 i onda otišle na velikih 22:11. Kod 24:13 Zaprešićanke su uspjele spasiti jednu set loptu, no drugu je Doris Barić smjestila u teren za 26:14 i izjednačenje.

Treneri su dogovorili da će odigrati svih pet setova, neovisno o krajnjem rezultatu, a preostala tri bila su vrlo neizvjesna, ali sva tri su, nažalost, otišla na stranu Neba. U trećem su, nakon izjednačenog početka, Karlovčanke povele 13:10, ali gošće su preokrenule na 19:17. Imale su Zaprešićanke 23:20, a onda su igračice trenera Zeca sa četiri poena u nizu došle do set lopte (24:23). Nažalost, izgubile su sljedeća tri poena pa su gošće s 26:24 ponovo došle do prednosti u setovima. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu u najvećem dijelu četvrte dionice utakmice, a potom su kod 17:17 Zaprešićanke zaigrale za nijansu bolje, povele 21:19 i došle do set lopte (24:22). Karlovčanke su prvu spasile, ali drugu su gošće iskoristile i s 25:23 došle do 3:1. Kretanje rezultata u petom setu dalo je naslutiti da bi naše odbojkašice mogle ublažiti poraz jer su povele 11:7 i držale prednost sve do 17:16. Tada gošće okreću na 19:18, Karlovčanke vraćaju vodstvo (20:19), ali opet Zaprešićanke okreću na 22:21. Naše igračice uzimaju dva uzastopna poena i dolaze do 23:22, ali Nebo osvaja sljedeća tri i s 25:23 završava susret.

Karlovačke odbojkašice sutra odlaze na mini pripreme u Kaštelu, gdje će ostati do utorka i odigrati dva prijateljska ogleda sa superligašem Marinom Kaštelom, jedan u subotu, a drugi u ponedjeljak. Imaju i dogovorenu prijateljsku utakmicu s Rijekom u Rijeci 11. rujna.