11C° Duga Resa

11C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovačke odbojkašice osvojile sva tri boda na gostovanju kod Novog Zagreba

Nakon traženja u prva dva seta, Karlovčanke su uhvatile pravi ritam i u nastavku utakmice nadigrale Zagrepčanke.

Odbojkašice Karlovca večeras su u Zagrebu, u utakmici 17. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, nadigrale domaću ekipu Novog Zagreba rezultatom 3:1 u setovima i osvojile nova tri boda.

Za razliku od Medveščaka prošlog vikenda, ekipa Novog Zagreba bila je puno opasniji suparnik, koji je u proljetnom dijelu sezone ubilježio tri pobjede, a poraz doživio samo od vodeće Mladosti II. Međutim, Karlovčanke taj podatak nije nimalo impresionirao. Nakon što su se u prva dva seta dosta tražile i oscilirale, u nastavku utakmice ulovile su pravi ritam, odigrale borbeno, agresivno i koncentrirano te potpuno zasluženo osvojile nova tri boda.

Nakon početnog vodstva Karlovčanki, prednost su sredinom prvog seta preuzele domaće. Imale su 18:13, a u završnici i 21:19. Međutim, karlovačke su odbojkašice uzele tri poena u nizu, preokrenule na 22:21 i dobile set s 25:23. Na krilima osvojenog seta dobro su krenule i u drugi i na početku povele 5:1. Zagrepčanke su preokrenule na 6:5, ali kod 10:7 ponovo Karlovčanke dominiraju i s pet uzastopnih poena vraćaju vodstvo na svoju stranu (12:10). Nažalost, tada upadaju u krizu, domaće rade seriju 7:0, preokreću na 17:12 i osvajaju set s 25:20.

Treća dionica igre bila je vrlo izjednačena do rezultata 13:13. Tada igračice trenerice Zdjelar ubacuju u višu brzinu, uzimaju osam poena u nizu, odvajaju se na 21:13 i bez problema privode set kraju s 25:14. Uzbuđenja nije nedostajalo niti u četvrtom setu. Kod 18:14 za Karlovčanke domaće poravnavaju na 18:18. Karlovačke odbojkašice osvajaju dva poena za 20:18, nakon toga dižu prednost na 23:19 i završavaju susret s 25:21.

Nakon 17. kola Karlovac se učvrstio na 4. mjestu ljestvice s 36 bodova, a u sljedećem kolu dočekuje drugoplasiranu ekipu Don Bosca, koja je u ovom kolu vodećoj Mladosti II nanijela prvi ovosezonski poraz.