2C° Ogulin

-1C° Ozalj

-2C° Slunj

Karlovačke odbojkašice osvojile tri super važna domaća boda protiv Kostrene

Nakon vrlo neizvjesnog prvog seta, kojeg su domaće odigrale u grču, ali ipak dobile, u nastavku su se oslobodile nervoze i dominirale nad suparnicama.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani upisale još jednu vrlo bitnu domaću pobjedu. U utakmici 10. kola Prve hrvatske lige slavile su nad posljednjeplasiranom ekipom Kostrene rezultatom 3:0 u setovima.

Nakon prošlotjednog domaćeg dvoboja s Drenovom, bio je ovo još jedan susret u kojem su Karlovčanke morale uzeti bodove. Karlovac i Kostrena će se gotovo sigurno naći u skupini za opstanak pa će se bodovi iz večerašnjeg ogleda prenositi u drugi dio sezone. Realno, Kostrenjanke su najslabija ekipa lige i Karlovčanke su definitivno kvalitetnije, što su i pokazale u drugom i trećem setu. Međutim, u prvom je bilo puno muke jer su domaće igračice, itekako se to vidjelo, igrale u grču zbog važnosti susreta. Srećom pa je taj prvi set ipak otišao na stranu Karlovčanki i usmjerio susret na njihovu stranu jer nakon njega su se oslobodile nezvoze i zaigrale kako znaju.

Povele su domaće u prvom setu 8:3, ali onda stale i gošće su poravnale na 11:11. Nakon osvojena dva poena i vodstva 13:11, Kostrenjanke su preuzele inicijativu i preokrenule na 17:14. Ponajprije zahvaljujući odličnim servisima Dore Vrbanić Karlovčanke su nanizale pet poena i okrenule na 19:17, a nakon toga stigle i do četiri set lopte (24:20). I onda su nam priuštile novu dramu. Belobaba puca servis izvan igrališta, slijedi jedan loš prijem servisa, nakon toga Malnar smeč šalje van terena pa gošće zarađuju novi poen i na semaforu je 24:24. Preuzela je tada odgovornost na sebe Tjaša Malnar, u dva navrata sjajno odradila napad i Karlovčanke su s 26:24 došle do prvog seta.

Drugog su domaće otvorile vodstvom 7:3, a Kostrenjanke poravnale na 8:8. Uslijedilo je razdoblje odlične obrambene igre Karlovčanki, uz vrlo dobar blok, pa su serijom od šest poena povele 14:8. Tu su zapravo prelomile ovu dionicu susreta jer su ubrzo digle prednost na 21:12 i uvjerljivo završile set s 25:14.

Karlovačko vodstvo 5:2 u trećem setu gošće su brzo okrenule na 6:5. Slično se dogodilo i kod 12:10, kada Kostrenjanke s tri uzastopna poena okreću na 13:12. Uzvratile su domaće sa četiri poena u nizu i opet vratile vodstvo (16:13), a onda opet pružile odličnu igru u obrani i otišle na 22:15. Nakon smanjenja gošći na 22:18, Karlovčanke dolaze do 24:18, a nakon servisa Tare Dujmović Kostrenjanke napad zapucavaju u mreži domaće s 25:18 završavaju susret.

Karlovac je ostao na 8. mjestu ljestvice, ali sada ima 10 bodova, četiri više od pretposljednje Drenove. U sljedećem kolu gostuje kod vodećeg Dinama.