15C° Ogulin

13C° Ozalj

Karlovačke odbojkašice pobijedile Rijeku i Luku Koper, spremne čekaju početak Superlige

U obje utakmice Karlovčanke su izgubile prvi set, a potom napravile preokret i došle do pobjede.

Odbojkašice Karlovca danas su u Sportskoj dvorani, u pripremnom turniru, pobijedile ekipe Rijeke i Luke Koper i spremne čekaju početak prvenstva u Superligi.

Karlovčankama je današnji turnir bio ‘generalka’ pred početak prvenstva u Superligi, najvišem rangu hrvatske ženske odbojke, a prikazanom igrom trener Goran Zec definitivno može biti zadovoljan. Njegove igračice odigrale su obje utakmice na visokoj razini i pokazale da, kada daju svoj maksimum, mogu parirati jakim ekipama poput superligaša Rijeke i slovenskog prvoligaša Luke Koper. A sama ukupna pobjeda na turniru sigurno će Karlovčankama dodatno podići samopouzdanje uoči prvog kola prvenstva i gostovanja kod zagrebačkog Dinama.

U prvoj utakmici karlovačke su odbojkašice pobijedile Rijeku s 2:1 u setovima. Odlično su otvorile susret i povele 11:6, ali sredinom seta Riječanke su preuzele inicijativu, poravnale na 14:14 pa potom povele 20:17. Karlovčanke su uspjele izjednačiti na 21:21, potom i na 23:23, ali na set loptu Riječanki Dujmović napad puca u mrežu za 25:23 za gošće. Gubitak seta nije pokolebao domaće igračice, koje su drugu dionicu utakmice otvorile vodstvom 7:2. Smanjenje Riječanki na 15:14 izazvalo je minutu odmora trenera Zeca, nakon koje su naše odbojkašice zaigrale sjajno i otišle na 23:15. Servis izvan igrališta gošći donio je Karlovčankama set loptu (24:16), a nakon jedne spašene od strane Riječanki, Ištuk je uspješno okončala napad za 25:17. Vrlo neizvjestan treći set bio je prilično izjednačen do svoje sredine. Potom su Riječanke povele 16:14 i 19:16. Karlovčanke su poravnale na 20:20, a potom došle i do meč lopte nakon što je riječki napad završio izvan igrališta (24:23). Ištuk također na drugoj strani smečira izvan igrališta, ali nova greška gošći, servis upućen u mrežu, karlovačkim odbojkašicama donosi novu meč loptu. Blok Vrbanić-Ištuk sjajno zaustavlja riječki napad pa Karlovčanke s 26:24 dolaze do pobjede.

U drugoj utakmici turnira Slovenke su s 3:0 pobijedile Rijeku (utakmice su se igrale na tri seta bez obzira na ishod) pa je zadnji dvoboj, između Karlovčanki i Kopranki, odlučivao o ukupnom pobjedniku. Prvi set bio je izjednačen do 11:11, a onda su Slovenke otišle na 14:11 i 21:16. Domaće su igračice uspjele smanjiti na 21:20, ali gošće ipak dolaze do set lopte i iskorištavaju odmah prvu za 25:23. Kao i u dvoboju s Riječankama, Karlovčanke nakon izgubljenog seta nisu potonule, nego zaigrale još bolje. Drugu su dionicu utakmice otvorile vodstvom 7:3 te poen po poen odmakle na 17:11. Kod 18:14 Slovenke su se uspjele malo približiti, ali samo zakratko, jer su naše igračice opet digle prednost na lijepih 22:16. Još jednom su se gošće uspjele djelomično primaknuti (23:19), ali zadnja dva poena pripala su Karlovčankama za 25:19 i izjednačenje u setovima. Vodstvom 9:4 karlovačke su odbojkašice otvorile treći odlučujući set, ali kod 12:10 Slovenke uzimaju četiri uzastopna poena i preokreću na 14:12. Karlovčanke uzvraćaju istom mjerom i vraćaju prednost (16:14), ali u završnicu seta ulazi se s rezultatom 21:21. Tada naše igračice osvajaju ključna dva poena za vodstvo 23:21, kojeg su uspjele sačuvati do konačnih 25:23.