18C° Duga Resa

17C° Ogulin

17C° Ozalj

17C° Slunj

Karlovačke odbojkašice poražene u Sinju, osvojile utješni bod, a sudac Sladić im uzeo čisti poen u završnici petog seta

Previše su Karlovčanke večeras griješile i oscilirale da bi došle do pobjede.

Odbojkašice Karlovca večeras su u Sinju doživjele drugi ovosezonski poraz u Prvoj hrvatskoj ligi. U vrlo uzbudljivoj utakmici 14. kola izgubile su od domaće ekipe Sinja rezultatom 3:2 u setovima i osvojile utješni bod.

Sinjanke su prošlotjednom pobjedom u Zagrebu nad Don Boscom potvrdile da su kvalitetan protivnik i da nisu bez razloga na 5. mjestu ljestvice. A Karlovčanke večeras nisu bile na svojoj pravoj razini. Previše su griješile u polju i na servisu, nisu bile toliko ubojite u napadu, što je večeras obrambeno vrlo dobra domaća ekipa iskoristila i došla do pobjede. Igračice trenera Zeca jako su oscilirale – samo su četvrti set odigrale onako kako znaju, dok su se u ostala četiri prilično mučile i igrale na mahove. Nažalost, u ishod večerašnjeg susreta svoje prste je umiješao i glavni sudac Marin Sladić, koji je Karlovčanke oštetio za čisti poen u petom setu kod rezultata 12:11 za Sinjanke te tako domaću ekipu ‘pogurao’ do pobjede.

Prvi set karlovačke su odbojkašice odigrale kao u Zaprešiću protiv Neba – većinom su ga prespavale. Nakon dobrog početka i vodstva 9:5, jednostavno su stale. Domaće su velikom serijom od 10:12 preokrenule na 19:12 i uskoro došle do set lopte (24:16), koju je Petra Banjavčić iz servisa poslala u mrežu za 25:16.

Nešto bolje odigrale su drugi, ali dobile su ga zahvaljujući greškama Sinjanki u završnici. Domaće su vodile 16:11, a Karlovčanke serijom 6:0 preokrenule na 17:16. Kod 20:18 za Karlovac Sinjanke preokreću na 22:20, naše igračice poravnavaju (22:22), ali domaće s nova dva poena (24:22) dolaze na prag osvajanja seta. Međutim, prvo šalju servis u mrežu, a potom i napad izvan igrališta pa Karlovčanke ponovo poravnavaju (24:24). Doris Barić uspješnim napadom donosi Karlovcu prednost, a novi sinjski napad koji odlazi izvan igrališta izjednačenje u setovima (26:24).

Dobro su Karlovčanke otvorile treći set i vodile do 10:9, ali domaće su potom napravile seriju 6:0 i preokrenule na 15:10. Naše odbojkašice smanjuju na 16:14, ali Sinjanke novom serijom 6:1 dižu prednost na 22:15 i završavaju ovu igru rezultatom 25:20.

Uvodni dio četvrte dionice susreta bio je izjednačen, a onda su Karlovčanke povele 13:10. Na 17:11 pokušao je trener domaćih zaustaviti nalet naših igračica, ali nije uspio. Igračice trenera Zeca otišle su na velikih 23:13, Ella Badanjak zabila je napad za set loptu, a Tjaša Malnar je odličnim servisom iskoristila (25:13) za 2:2 u setovima.

Glavni sudac Sladić mijenja odluku linijskog i uzima Karlovčankama čisti poen za izjednačenje na 12:12 u petom setu

Nadali smo se da će uvjerljiv dobitak četvrtog seta donijeti psihološku prednost na stranu karlovačkih igračica, no one su odlučujući peti set loše otvorile i odmah na početku se našle u zaostatku (0:4). Kod 10:4, kada se činilo da Sinjanke glatko idu prema pobjedi, naše odbojkašice prvo smanjuju na 10:8, a potom s 12:8 na 12:11. I onda dolazi do velike greške suca Sladića na štetu karlovačke ekipe. Barić zabija smeč u igralište (što se jasno vidi i na snimci), linijski sudac potvrđuje da je lopta pala u teren, no glavni sudac Sladić, koji sjedi na suprotnoj strani mreže, mijenja njegovu odluku i dosuđuje 13. poen za Sinj. To unosi nervozu u karlovačku ekipu, koja potom griješi i domaće dolaze do 14:11. Barić prolazi u napadu, a Badanjak dobro servira i Karlovčanke smanjuju na 14:13, no Sinjanke ipak realiziraju sljedeći napad za 15:13 i pobjedu.

Ovisno o ishodima dvoboja Veli Vrh – Mladost II i Osijek II – Zadar, Karlovčanke mogu ostati na vrhu ljestvice ili pasti na 2. ili 3. mjesto s 33 boda, a u sljedećem kolu dočekuju posljednjeplasiranu Drenovu.

Dominik Smojver: Očito trenutno imamo dva lica, nadamo se da ćemo u Vinkovcima pokazati ono bolje