7C° Duga Resa

10C° Ogulin

7C° Ozalj

2C° Slunj

Karlovačke odbojkašice propustile previše prilika pa izgubile u Zaprešiću od ekipe Neba

Karlovčanke povele 1:0, a nakon toga ispustile dvije set lopte u drugom i jednu u trećem setu.

Odbojkašice Karlovca danas su u Zaprešiću, u derbi susretu 9. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, poražene od domaće ekipe Neba rezultatom 3:1 u setovima.

Bila je to vrlo zanimljiva utakmica koja je opravdala status derbija kola i za kojom će karlovačke odbojkašice itekako žaliti. Iako nisu odigrale u najboljem izdanju, bile su dovoljno dobre da pariraju Zaprešićankama, ali nisu iskoristile ponuđene prilike. Nakon dobivenog prvog seta, igračice trenerice Irene Zdjelar imale su set lopte i u drugoj i trećoj dionici susreta, ali oba puta su u samoj završnici bile prestrašene i dekoncentrirane i doslovno poklonile domaćoj ekipi oba spomenuta seta.

Nakon vodstva 9:6 u prvom setu, Zaprešićanke su preokrenule i povele 16:13 i 18:16. Karlovčanke vraćaju prednost kod 20:19, dolaze do 23:20, domaće se primiču na 24:23, ali karlovačke odbojkašice uzimaju set s 25:23. Drugi su bolje otvorile igračice Neba i povele 7:3 i 10:6. Karlovčanke poravnavaju na 11:11, a kod 14:14 osvajaju četiri uzastopna poena i odlaze na 18:14. Zaprešićanke ih sustižu na 19:19, ali zakratko, jer igračice trenerice Zdjelar ponovo prelaze u vodstvo 23:21 i kod 24:22 imaju dvije set lopte za 2:0. Nažalost, propuštaju obje, a domaće preokreću na 25:24. Karlovčanke spašavaju prvu set loptu, ali ne i drugu i Nebo s 27:25 dolazi do izjednačenja.

Treću dionicu utakmice ponovo su bolje otvorile Zaprešićanke, povele su 9:5 i došle do 17:12. Vodile su 20:16, 22:18 i 23:21, ali onda su karlovačke odbojkašice osvojile tri uzastopna poena i došle do set lopte (24:23). I ponovo je nisu iskoristile, domaće su preokrenule i s 26:24 osvojile set. U četvrtom setu, kod 12:11 za Nebo, Karlovčanke uzimaju pet poena u nizu i preokreću na 16:12. Drže vodstvo sve do 20:17, a onda neobjašnjivo staju i Zaprešićanke velikim nizom od osam uzastopnih poena dolaze do pobjede (25:20).

Karlovčanke su ostale na 4. mjestu ljestvice s 18 bodova, no sutra ih može prestići Kitro Varaždin osvoji li sva tri boda protiv Olimpika II. U sljedećem kolu, pretposljednjem u jesenskom dijelu sezone, dočekuju ekipu Vrbovca.

STRELJAŠTVO

Strijelci karlovačkog Policajca završili polusezonu na 3. mjestu Prve hrvatske lige u disciplini zračni pištolj