3C° Duga Resa

5C° Ogulin

3C° Ozalj

2C° Slunj

Karlovačke odbojkašice u pet setova nadigrale Drenovu i prekinule niz od četiri poraza

Domaće mogu žaliti što nisu osvojile sva tri boda jer su u četvrtom setu propustile dvije meč lopte.

KARLOVAC – U vrlo uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici 9. kola Prve hrvatske lige, odigranoj večeras na parketu Sportske dvorane, odbojkašice Karlovca nadigrale su ekipu Drenove iz Viškova s 3:2 u setovima i prekinule niz od četiri uzastopna poraza.

Najvažnije od svega je da su Karlovčanke, nakon više od dva sata igre, upisale pobjedu, no i večeras su svojim navijačima pošteno ‘trenirale’ živce. Ponovo su imale puno oscilacija, na momente igrale sjajno, a na trenutke jako slabo, a najviše mogu žaliti što utakmicu nisu završile u četvrtom setu i uzele sva tri boda. Nakon prvog, kojeg su opet izgubile na ove sezone sebi svojstven način, zapitali smo se: Pa zar opet? Ipak, potom su odigrale odlična dva i preokrenule, a onda se u četvrtom vratile iz velikog zaostatka i propustile dvije meč lopte za sva tri boda. Na koncu su dobro odigrale odlučujući peti pa je publika ipak zadovoljna napustila dvoranu kraj Korane i ispratila ih velikim pljeskom za borbenost i htijenje.

Otvorile su Karlovčanke susret vodstvom 5:1, ali onda su stale i gošće su preokrenule na 11:8. Uslijedilo je još jedno dobro razdoblje igre naših igračica, koje su potom okrenule na 18:14 i došle do 22:19. Nažalost, tada su publici priredile reprizu mnogih ovosezonskih izgubljenih setova, gošće su uzele pet poena u nizu, preokrenule na 24:22 i uzele set s 25:23.

U sljedeća dva Karlovčanke su odigrale puno bolje. I drugi su otvorile vodstvom 5:1, ali Viškovljanke su im se primakle na 11:10. Nakon minute odmora trenera Zeca ipak su se konsolidirale i ponajviše zahvaljujući odličnim napadima Ele Badanjak digle prednost na 17:12. Uskoro stižu do set lopte, na koju Petra Banjavčić radi servis grešku, ali u sljedećem napadu, kod smeča Tjaše Malnar, gošće se ‘pecaju’ u mrežu i Karlovčanke s 25:17 poravnavaju rezultat u setovima. Treći set otvorile su domaće vodstvom 7:3, ali uzvraćaju Viškovljanke s pet poena u nizu i preokreću na 8:7. Karlovčanke tada ipak zbijaju redove, prikazuju vrlo dobru igru, preokreću na 14:9, odlaze na 21:14 i onda Sanja Belobaba na set loptu odlično servira, gošće slabo primaju i griješe pa s 25:12 domaće uvjerljivo dolaze do preokreta u setovima.

Preokret rezultata, nažalost, nije dignuo karlovačke odbojkašice, koje su jako slabo krenule u četvrti set. Gošće su povele 16:7 i činilo se da susret sigurno putuje ka petom setu. Imale su Viškovljanke i 20:13, ali onda kod 22:18 kreće drama. Odličnom obranom i kvalitetnim servisima Ele Badanjak Karlovčanke poravnavaju na 22:22, a onda gube sljedeća dva poena i gošće stižu do dvije set lopte. S dva kvalitetna napada Tjaše Malnar domaće izjednačuju na 24:24, a potom stižu i do prve meč lopte (25:24). Nažalost, ‘pecaju’ se u mrežu prilikom bloka, a potom i Badanjak griješi pa Viškovljanke dolaze do 26:25. Ispravlja Badanjak svoju grešku i odličnim napadom poravnava, a onda Malnar šalje sjajan servis za 27:26 i drugu meč loptu. Novi servis Malnar šalje izvan terena, a potom i Badanjak smeč puca u aut (27:28), ali ispravlja se u sljedećem napadu, kada blok autom donosi novo izjednačenje (28:28). Nažalost, sljedeća dva poena uzimaju gošće i s 30:28 odvode susret u peti set.

Srećom, Karlovčanke su u odlučujućoj igri smogle snage i koncentracije za još jedno dobro razdoblje. Povele su 3:1, digle prednost na 7:2 i potom otišle na velikih 12:4. Kod 13:7 Melani Brita Luketić lukavo ‘kuha’ loptu u polje gošći za 14:7, a nakon poena Viškovljanki Dora Vrbanić sjajno reagira u bloku i donosi konačnih 15:8 i pobjedu.

Karlovčanke su ostale na 8. mjestu ljestvice sa 7 bodova, a u sljedećem kolu očekuje ih još jedan vrlo bitan domaći ogled, ovog puta s ekipom Kostrene, koju su na startu sezone pobijedile u gostima s 3:0 u setovima.