15C° Karlovac

15C° Duga Resa

14C° Ogulin

15C° Ozalj

Karlovačke odbojkašice upisale prvi ovosezonski poraz, odigrale vrlo slabu utakmicu protiv Osijeka II

Domaće igračice nisu bile ni blizu svoje prave razine pa nisu pružile pravi otpor kvalitetnoj gostujućoj ekipi, koja je potpuno zasluženo došla do glatke pobjede.

KARLOVAC – Pobjednički niz odbojkašica Karlovca u Prvoj hrvatskoj ligi prekinut je večeras u Sportskoj dvorani. U odgođenoj utakmici 9. kola nadigrala ih je ekipa Osijeka II rezultatom 3:0 u setovima.

Znali smo da bi ogled s kvalitetnim Osječankama moglo biti najveće iskušenje Karlovčanki u dosadašnjem dijelu sezone, no definitivno nismo očekivali da će domaće odbojkašice bodove prepustiti tako lako. A prepustile su ih baš prilično olako, bez pravog otpora, kao da su mislima još bile na novogodišnjim blagdanima. Sve ono što je krasilo ekipu trenera Gorana Zeca u dosadašnjih sedam odigranih utakmica, večeras je izostalo. Domaće su napravile previše servis grešaka, u obrani su odigrale slabo, bloka praktički nisu ni imale, a napadačka faza igre, izuzmemo li Doris Barić, bila je vrlo klimava. A Osječanke su, s druge strane, pokazale sve ono što je Karlovčankama nedostajalo – kvalitetnu igru, agresivnost, borbenost i karakter – pa su potpuno zasluženo odnijele sva tri boda.

Već prvi set pokazao je da Karlovčanke večeras nisu na pravoj razini, no nekako smo se potajno nadali da će ‘proraditi’ u nastavku utakmice. Kod 11:8 za Osječanke trener Zec potrošio je prvu minutu odmora, a kod 16:11 drugu. Nastojao je ‘probuditi’ svoje igračice, ali to mu baš  nije polazilo za rukom. Kod 22:16, kada nam se činilo da će set glatko na stranu gošći, domaće su prikazale najbolje razdoblje igre u večerašnjem dvoboju. Nakon osvojenog poena za 22:17, zbile su redove, na servis Tjaše Malnar napravile seriju 6:0 i preokrenule na 23:22. Ponadali smo se da su Karlovčanke konačno ulovile ritam, ali bio je to samo bljesak u večerašnjem sivilu. Osječanke su brzo došle do set lopte (24:23), na koju je tehničarka Melani Brita Luketić napravila duplu loptu za 25:23 za gošće.

Drugi set Karlovčanke su otvorile vodstvom 3:0 i ponadali smo se da ćemo u nastavku dvoboja gledati drugačiji omjer snaga na parketu. Međutim, gošće su preokrenule na 10:7 i nastavile dominirati, a domaće su igrale na mahove. Kod 16:9 Karlovčanke ponovo nakratko preuzimaju inicijativu i smanjuju na 18:15, a potom stižu i na samo dva poena zaostatka (19:17). Međutim, Osječanke ponovo uzimaju stvari u svoje ruke, odlaze na 23:18, dobrim napadom dolaze do set lopte, koju Ella Badanjak smečira u mrežu za 25:19.

Treću dionicu utakmice gošće su otvorile vodstvom 5:2 i vidjelo se da u karlovačkim redovima nema potrebne agresije i koncentracije za preokret. Osječanke su vodile igru i digle prednost na 20:13, a smeč Badanjak izvan igrališta donio im je meč loptu (24:17). Jednu su Karlovčanke uspjele spasiti, no drugu su gošće zabile u polje za konačnih 25:18.

Prvim ovosezonskim porazom Karlovčanke su pale na 3. mjesto ljestvice s 21 bodom, jednim manje od Mladosti II i Osijeka II, uz napomenu da Osječanke imaju utakmicu više. Sljedeće subote trebale bi u Rijeci odigrati odgođenu utakmicu 4. kola s posljednjeplasiranom Drenovom, što im je svakako prilika za povratak na pobjedničke staze.

Željezničar i dalje maksimalan, Obrtnik preokretom do pobjede nad Mostanjem 1949