-3C° Ozalj

-2C° Slunj

Karlovačke odbojkašice uz puno muke ‘slomile’ Novu Gradišku i zadržale čelo ljestvice

Karlovčanke sve teže podnose breme favoritkinja, što se vrlo jasno vidjelo u večerašnjem dvoboju, u kojem ponovo nisu bile na pravoj razini.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani nastavile pobjednički niz u Prvoj hrvatskoj ligi. U utakmici 7. kola nadigrale su ekipu Nove Gradiške rezultatom 3:1 i zadržale čelo ljestvice s maksimalnim učinkom.

Što je duži niz pobjeda, to je teže breme favorita. Spoznale su to večeras karlovačke odbojkašice u ogledu s osmoplasiranim gošćama jer su do pobjede i nova tri boda došle jako teško. Ekipa Nove Gradiške sigurno nije kvalitetnija od Neba ili Sinja, koje su Karlovčanke na domaćem parketu nadigrale bez izgubljenog seta, ali namučila je domaće odbojkašice daleko više nego Zaprešićanke i Sinjanke. No, ponajviše zbog toga što se igračice trenera Zeca sve teže nose s pritiskom favorita pa igraju u grču i ne prikazuju odbojku na razini na kojoj to mogu. Već je prošlotjedna utakmica u Zadru pokazala da su Karlovčanke počele prilično oscilirati, a slično je bilo i večeras. Osvajale su poene u seriji, ali i gubile. Radile greške koje u ranijim susretima nisu, bile dosta nesigurne i sve to uvelo ih je u velike probleme, koje su na koncu ipak uspješno riješile.

Kad su prvi set otvorile vodstvom 6:1, činilo nam se da će ‘pomesti’ gošće s parketa. No, onda su krenuli veliki problemi s prijemom servisa, koji su večeras bili prilično izraženi. Gošće su velikom serijom 14:1 preokrenule na 15:7 i uskoro otišle na 20:10. Domaće su se uspjele primaknuti na 23:18, ali onda je Dora Vrbanić puknula servis u mrežu, a gošće odradile dobar napad za 25:18.

Puno muke u sljedeća tri seta, ali ipak preokret i pobjeda

Kod 7:5 za Novu Gradišku u drugom setu, Karlovčanke preokreću na 11:8. Imale su potom i 17:12, ali gošće s tri uzastopna poena smanjuju na 17:15. Uzvratile su domaće sa četiri poena u nizu i otišle na +6 (21:15), ali uporne gošće stižu na 22:21. Kod 23:22 ekipa Nove Gradiške šalje servis izvan igrališta i poklanja Karlovčankama dvije set lopte. Jednu gošće spašavaju, ali drugu Doris Barić zabija u polje za 25:23 i izjednačenje u setovima.

I u trećoj dionici utakmice domaće su stalno vodile. Imale su 12:6, 15:10 i 23:18, ali završnicu seta ponovo su uspjele zakomplicirati. Prvo su gošće smanjile na 23:20, a nakon što je Ella Badanjak prošla u napadu za 24:20, Nova Gradiška osvaja nova dva poena, primiče se na 24:22 i tjera trenera Zeca na minutu odmora. Nakon nje, srećom, gošće šalju servis u mrežu i Karlovčanke s 25:22 preokreću rezultat u setovima.

Neprepoznatljive su bile Karlovčanke na početku četvrte dionice susreta, koju su gošće otvorile vodstvom 5:1. No, nakon minute odmora su se pribrale i preokrenule na 8:7. Kod 10:8 Nova Gradiška preokreće na 12:10 i dolazi u završnicu seta s 20:18. Zbog burnog prigovora na jednu diskutabilnu odluku suca Šulca trener Zec dobiva crveni karton, a gošće poen za 21:18. Kod 22:20 domaće s dva uzastopna poena poravnavaju, ali Nova Gradiška osvaja novi poen za 23:22 i prijeti odvođenjem utakmice u peti set. Barić prolazi u napadu za 23:23, a potom još jednom poentira i donosi Karlovčankama meč loptu, koju Tjaša Malnar lukavo ‘kuha’ iza gostujućeg bloka i zaključuje susret (25:23).

Nakon 7. kola Karlovčanke su ostale na vrhu ljestvice sa šest pobjeda i maksimalnih 18 bodova, a u sljedećem kolu čeka ih veliko iskušenje, gostovanje u Zagrebu kod trećeplasiranog Don Bosca.

NOVE PROMJENE

Stolnotenisačice, kuglačice i kuglači ipak prekidaju natjecanje, Ministarstvo ih svrstalo među individualne sportove