Radio Mrežnica
ODBOJKA Podijeli

Karlovačke odbojkašice uzele sva tri boda na gostovanju kod Don Bosca

Nakon tri utakmice u kojima su previše oscilirale i prosule pet bodova, igračice trenera Zeca danas su pružile sjajnu igru i zasluženo pobijedile.

Odbojkašice Karlovca danas su u Zagrebu, u utakmici 17. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, pobijedile domaću ekipu Don Bosca s 3:0 u setovima i učvrstile se na 4. mjestu ljestvice.

Nakon tri utakmice u kojima su previše oscilirale i prosule pet bodova, karlovačke su odbojkašice danas pružile sjajnu partiju. Od početka do kraja igrale su zrelo, borbeno i koncentrirano te bez bolesne Dujmović i ozlijeđene Merkl potpuno zasluženo osvojile sva tri boda.

U prvom setu su kod 4:4 napravile seriju 7:1 i odvojile se na 11:5. Sve je funkcioniralo jako dobro do vodstva 18:12, no onda su Zagrepčanke serijom 8:1 preokrenule na 20:19. U prethodne tri utakmice bi u ovakvoj situaciji vjerojatno izgubile set, ali ne i danas. Kod 21:20 za domaće uzele su četiri uzastopna poena, ponovo prešle u vodstvo i uzele set s 25:22. U drugom su Karlovčanke vodile s dva poena razlike od samog početka. Zagrepčanke su ih ulovile kod rezultata 11:11, onda su ponovo preuzele vodstvo, a domaće ih još jednom sustigle na 19:19. I opet su u bitnim trenucima igračice trenera Gorana Zeca odigrale odlično. Izborile su sljedeća tri poena, povele 22:19 i s 25:22 uzele i drugi set. Treći su otvorile vodstvom 7:4 i kako je set odmicao povećavale su prednost. Došle su do 21:10 i onda se malo opustile. Zagrepčanke su to iskoristile i serijom 9:2 primakle se na 23:19, no Karlovčanke su vratile koncentraciju, uzele sljedeća dva poena i s 25:19 završile utakmicu.

Ovom pobjedom odbojkašice Karlovca zadržale su 4. mjesto ljestvice s 30 bodova, dva više od petoplasiranog Novog Zagreba.

Dvoboj u Zagrebu između Olimpika II i Plavog zmaja je odgođen.