15C° Ogulin

14C° Ozalj

Karlovačke odbojkašice večeras bez prave igre, Veli Vrh zasluženo odnio sva tri boda

Rotirao je trener Zec i tražio dobitnu postavu, ali večeras nije imao raspoloženih igračica koje bi se na pravi način suprotstavile kvalitetnim Puljankama.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 3. kola skupine za opstanak u Prvoj hrvatskoj ligi, poražene od ekipe Velog Vrha iz Pule rezultatom 3:0 u setovima.

U odnosu na zadnji susret istih suparnica u Karlovcu, kojeg su Karlovčanke dobile 3:1, Puljanke su se pojačale za odličnu tehničarku iz Marine Kaštele i ona je večeras sjajno dirigirala igrom svoje ekipe. Gostujući sastav kvalitetno je odigrao u obrani, imao vrlo dobar blok, a igračice trenera Gorana Zeca večeras jednostavno nisu bile na pravoj razini. Imale su velikih problema s prijamom servisa, nisu bile dovoljno agresivne, nedostajalo je one prave želje, griješile su, a iskusna ekipa poput Velog Vrha to je znala iskoristiti i odnijeti sva tri boda.

Gošće su prvi set otvorile vodstvom 9:2 i natjerale trenera Zeca da potroši obje minute odmora. Domaće su bile u konstantnom problemu s prijamom servisa, nisu mogle razviti kvalitetne napade i predost Puljanki brzo je narasla na velikih 21:10. Tjaša Malnar je odličnim servisima donijela četiri poena pa su Karlovčanke smanjile na 21:14, ali gošće su bez problema set privele kraju s uvjerljivih 25:15.

Bolje su domaće igračice ušle u drugu dionicu susreta i držale vodstvo do 7:6. Nakon preokreta gošći na 10:8, Karlovčanke su ponovo vratile prednost dobrim servisima Malnar (13:11) i držale ga do 16:14. S tri poena u nizu Puljanke preokreću na 17:16, a nakon minute odmora trenera Zeca ponovo se domaće bude i dolaze do vodstva 20:18. Nažalost, sutkinja Kramar Šandl tada Karlovčankama dosuđuje jednu diskutabilnu duplu loptu, kakvu barem u dva-tri navrata nije dosudila na drugoj strani, i gošće preokreću na 21:20. Domaće još u dva navrata stižu do minimalnog vodstva (22:21 i 23:22), ali Puljanke prvo poravnavaju, dobrim napadom dolaze do set lopte, a onda odličnim blokom i do seta (25:23).

I u trećem setu trener Zec je vrlo brzo morao potrošiti obje minute odmora jer su Puljanke dominirale. Povele su 13:4, domaće smanjile na 13:7, a onda gošće serijom 7:2 otišle na velikih 20:9 i činilo se da je susret riješen. Međutim, Puljanke su se malo prerano opustile, a Karlovčanke na servis Melani Brite Luketić napravile nevjerojatnu seriju 13:0 i povele 22:20. Probudila se i publika u nadi da će domaće smanjiti rezultat u setovima, ali to se ipak nije dogodilo. Gošće su uzele tri poena i preokrenule na 23:22. Malnar je pogodila napad za izjednačenje (23:23), ali potom poslala servis u mrežu i donijela gošćama meč loptu, na koju domaće griješe u polju i s 25:23 Veli Vrh zaključuje susret.

U ovom kolu Drenova je upisala domaću 3:1 pobjedu nad posljednjeplasiranom Kostrenom pa su Karlovčanke ponovo pale na pretposljednje 4. mjesto skupine za opstanak sa 14 bodova, jednim manje od Drenove. U sljedećem kolu gostuju kod ekipe Nove Gradiške.

SPORTSKI VIKEND

Odgođeno gostovanje odbojkašica Karlovca u Rijeci, rukometaši Karlovca dočekuju Senj, Karlovac 1919 gost Maksimira