15C° Ogulin

15C° Ozalj

15C° Slunj

Karlovačke odbojkašice večeras u Zadru nastavile pobjednički niz

Iako nisu bile na pravoj razini, dobile su utakmicu zahvaljujući individualnoj kvaliteti.

Odbojkašice Karlovca večeras su u Zadru nastavile pobjednički niz u Prvoj hrvatskoj ligi. U dvoboju 6. kola nadigrale su domaću ekipu Zadra 3:0 u setovima, ostvarile petu uzastopnu pobjedu i ponovo preuzele vrh ljestvice.

Nastupile su danas bez prvog libera Kristine Vuk, no mlada Lora Grubešić odlično ju je nadomjestila. Nisu Karlovčanke danas bile na visokoj razini, štoviše, napravile su podosta grešaka, puno oscilirale, no utakmicu su dobile na individualnu kvalitetu. Igra koju su večeras pružile bila je dovoljna da u sva tri odigrana seta budu bolje od Zadranki, ubilježe vrlo važna nova tri boda i to je ono najvažnije što ćemo pamtiti.

Prvi set domaća je ekipa otvorila vodstvom 6:2, a nakon minute odmora trenera Zeca Karlovčanke su se posložile i serijom 6:0 preokrenule na 8:6. Imale su i vodstvo 13:9, koje su Zadranke uspjele uloviti (13:13), a onda su napravile još jednu seriju i otišle na 19:14. Nažalost, ponovo su nakon toga pale u igri, dopustile domaćim igračicama da smanje na 20:19 i zakompliciraju završnicu seta. Na 24:21 došle su do tri set lopte, Zadranke su dvije uspjele spasiti, ali ne i treću pa su Karlovčanke s 25:23 došle do početne prednosti u setovima.

Drugi set zorno je dočarao da karlovačke odbojkašice danas nisu bile u svom ritmu. Sjajno su krenule u njega i povele s velikih 13:3. Imale su i 17:7 pa 22:15, no onda su upale u ‘crnu rupu’ i ponovo si zakomplicirale dobivenu situaciju. Zadranke su smanjile na 23:21, a onda ponovo spasile dvije set lopte i došle na 24:23. Srećom, u ključnom poenu tog seta Karlovčanke su bile koncentrirane i još jednom s 25:23 došle do seta.

A posljednja dionica večerašnje utakmice bila je slična prethodnoj. Ponovo su Karlovčanke dobro krenule i povele 10:3, a potom Zadranke preuzele konce igre u svoje ruke i smanjile na 13:12. U završnicu seta karlovačke odbojkašice ulaze s 21:15, ali domaće još jednom smanjuju (22:20). Tada naše igračice osvajaju dva bitna poena, odlaze na 24:20 i završavaju utakmicu s 25:21.

I s utakmicom manje Karlovčanke su ponovo zasjele na vrh ljestvice s maksimalnih 15 bodova, dva više od Osijeka II i Don Bosca, a u sljedećem kolu dočekuju Novu Gradišku.

SPORTSKI VIKEND

Rukometaši Karlovca putuju u Vinkovce, Aquaestil dočekuje ekipu Zagreba, Karlovac 1919 gost Ravnica