Radio Mrežnica
Podijeli

Karlovački beskućnici na sigurnom od hladnoća

Za jakih hladnoća u Centru je dnevno 35 ljudi i to 20 onih koji tu i noće te još 15 koji dođu u dnevni boravak na ručak i grijanje, a noću spavaju negdje drugdje. – U slučaju potrebe postoji mogućnost za prihvat još desetak osoba, naglašava Banić.

Niti jedan beskućnik u Karlovcu tako nije bez skrbi. Štoviše jednog su čak zbog pothlađenosti zbrinuli u bolnicu.

– To je naš korisnik koji se i inače više šeće po vani. Smjestili smo ga u bolnicu u Dugoj Resi zbog pothlađenosti i narušenog zdravlja. Svi ostali koji nam dolaze, i u dnevni boravak i u prenoćište, su zbrinuti. Ove godine je dnveni boravak proširen pa možemo primiti više korisnika koji nam se jave preko dana ili noći. Kapaciteta je još desetak koji će u slučaju potrebe biti pripremljeni tako da smo mi ovu zimu dočekali dobro, dodaje Banić.

Oni beskućnici koji ne prihvaćaju prenoćište u skloništu opremljeni su dodatnim jastucima, dekama, odjećom i hranom s tim da danju, ako žele mogu boraviti u skloništu.

Centar za  beskućnike na Gazi, ali i karlovački Crveni križ imaju dovoljnu zalihu deka. Ima i dovoljno hrane, ali svaka je donacija tu dobrodošla.

Ono na što apeliraju iz Crvenog križa jest da građani, ako znaju za nekog beskućnika ili starije, bespomoćne osobe u potrebi, to dojave kako bi se takvim ljudima pomoglo posebno sada kada su najavljene nove hladnoće.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više