Radio Mrežnica
Podijeli

Karlovački Crobotix 3. u Innsbrucku

Radi se o jednom od najvećih europskih robotičkih natjecanja sa sudionicima iz cijele Europe.

U srednjoškolskoj kategoriji nastupilo je 36 ekipa, sastavom iz Austrije, Njemačke, Francuske, Švicarske, Italije, Bugarske, Slovačke i Hrvatske (ukupno su na natjecanju nastupile 134 ekipe u svim kategorijama), a treće mjesto osvojili su upravo karlovački srednjoškolci. 

Albert i Filip imali su niz zapreka za odlazak na spomenuto natjecanje – od nedostatnih financijskih sredstava do tehničkih problema, ipak njihov trud na izradi robota, uz žrtvovan svaki trenutak slobodnog vremena,  uložene ideje i znanja, ovime je nagrađen na najbolji mogući način. 

Vremena za odmor i opuštanje nema jer slijede nova međunarodna natjecanja na kojima žele pokazati i dostići još bolje rezultate.

Portal Radio-Mrežnica unaprijedio je politiku privatnosti i korištenja takozvanih cookiesa, u skladu s novom europskom regulativom. Cookiese koristimo kako bismo mogli pružati našu online uslugu, analizirati korištenje sadržaja, nuditi oglašivačka rješenja, kao i za ostale funkcionalnosti koje ne bismo mogli pružati bez cookiesa. Daljnjim korištenjem ovog portala pristajete na korištenje cookiesa. Ovdje možete saznati više na Prihvati Čitaj više