19C° Duga Resa

18C° Ogulin

19C° Ozalj

18C° Slunj

Karlovački rukometaši fenomenalnom obranom ‘slomili’ Metkovce i osvojili nova dva boda

Bačić sa 7 te Begić i Mrljak s po 5 pogodaka bili su najefikasniji u karlovačkoj momčadi.

Rukometaši Karlovca sjajno su večeras odradili odgođenu utakmicu 6. kola Prve hrvatske lige Jug u Metkoviću i uvjerljivo nadigrali domaću Metković-Mehaniku rezultatom 28:18.

Igrači trenerice Tatjane Rašić realizirali su na parketu sve što je priželjkivala u najavi utakmice. Odigrali su 60 minuta fantastične obrane i u brzoj tranziciji nemilosrdno kažnjavali sve greške i promašaje domaće momčadi. Ušli su u utakmicu vrlo motivirani i koncentrirani, već u ranoj fazi se odvojili na osjetnu prednost i do poluvremena u potpunosti usmjerili susret na svoju stranu. Metkovci jednostavno nisu mogli pratiti takav ritam pa je Karlovac u nastavku utakmice bez problema održavao prednost, a u samoj završnici došao i do velikih +10.

Jedan jedini pogodak, i to u prvoj minuti susreta, postigli su domaći u prvih deset minuta. Karlovačka obrana funkcionirala je bez greške pa su naši rukometaši otišli na 6:1. Na četiri pogotka zaostatka najviše su se uspjeli približiti Metkovci u prvom poluvremenu (7:3, 8:4 i 9:5), a onda su Karlovčani u završnici prvog dijela još malo dodali gasa i otišli na odmor s +7 (13:6).

S dva pogotka početkom nastavka domaći su smanjili na 13:8 i to je bilo sve što su uspjeli učiniti. Karlovčani su uzvratili s dva pogotka i ponovo otišli na +7 (15:8), većinu nastavka držali 6-7 pogodaka prednosti, a onda u posljednjih desetak minuta potvrdili uvjerljivu pobjedu.

Ivan Bačić sa 7 pogodaka predvodio je strijelce Karlovca, Begić i Mrljak su dali po 5, Dominik Smojver 3, Bosiljevac, Baršić i Crnković po 2, a Frketić i Magdić po 1 gol. Radočaj je ubilježio 8, a Glumac 3 obrane.

Karlovac je s 20 bodova i dalje bodovno poravnat s Trogirom u vrhu ljestvice, a sljedećeg vikenda, u prvom proljetnom kolu, gostuje u Senju kod istoimenog domaćina.