Radio Mrežnica
ATLETIKA Podijeli

Karlovčani bez medalje na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za juniorke i juniore, Matko Belčić četvrti na 3000 metara

Belčić je za trećeplasiranim Tončinićem iz Velike Gorice zaostao devet sekundi.

Nakon tri medalje osvojene protekla dva vikenda na dvoranskim prvenstvima Hrvatske za mlađe seniore i mlađe juniore, Karlovčani su se danas s juniorskom dvoranskog državnog prvenstva održanog u Zagrebu vratili praznih ruku.

Najbliži odličju bio je Matko Belčić, koji je utrku na 3000 metara završio kao četvrtoplasirani s osobnim dvoranskim rekordom 9:03.80, devet sekundi iza trećeplasiranog Noe Tončinića iz Velike Gorice.

U kvalifikacijama na 60 metara za juniore Franjo Špišić bio je deveti s osobnim dvoranskim rekordom 7.41, a David Lendler zauzeo je 12. mjesto, a na istoj dionici kod juniorki Nera Malović je bila dvanaesta u kvalifikacijama s osobnim dvoranskim rekordom 8.05, a Paula Bajt je zauzela 22. mjesto s osobnim dvoranskim rekordom 8.18. Na 400 metara Irina Vidiček-Ljubojević osvojila je 10. mjesto, dok je Nera Malović diskvalificirana zbog pogrešnog starta, a na istoj dionici kod juniora Špišić je zauzeo 12. mjesto. Štafeta juniorki na 4×400 metara u sastavu Bajt, Vidiček-Ljubojević, Nikolić i Malović osvojila je 7. mjesto, a Hela Rakamarić nije završila utrku na 3000 metara.