20C° Ogulin

20C° Ozalj

20C° Slunj

Karlovčani bez problema nadigrali Dubrovčane, ali još nisu osigurali opstanak

Rudar je na svom parketu nadigrao Moslavinu i ostao u igri za opstanak. U posljednjem kolu gostuje u Rijeci kod Zameta i, ako osvoji oba boda, karlovački će rukometaši morati uzeti barem bod u Kutini protiv Moslavine, kojoj će, u tom slučaju, samo pobjeda donositi opstanak.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici pretposljednjeg 9. kola Lige za ostanak u Paket24 Premijer ligi, uvjerljivo nadigrali posljednjeplasiranu momčad Dubrovnika rezultatom 36:28.

Iako su osvojili oba boda u utakmici u kojoj je pobjeda bila imperativ, u karlovačkom taboru nema pretjerano velikog razloga za slavlje. Naime, Rudar je večeras na svom parketu bio bolji od Moslavine s 30:23 pa Karlovčani još nisu osigurali opstanak u elitnom rangu hrvatskog muškog rukometa. Uoči posljednjeg kola popeli su se na 5. mjesto ljestvice s 19 bodova, jednim više od Moslavine, a dva više od ‘rudara’, ali nisu baš u sjajnoj poziciji. Rudar u posljednjem kolu gostuje u Rijeci kod potpuno rasterećenog Zameta i, ako osvoji oba boda, Karlovac neće smjeti izgubiti na gostovanju kod Moslavine. No, i Kutinjani su se večerašnjim porazom u Rudama doveli u situaciju da, ako Rudar pobijedi Zameta, za opstanak moraju pobijediti naše rukometaše.

Što se tiče večerašnjeg dvoboja s Dubrovčanima, on je bio u egalu do 12. minute i rezultata 6:6. Tada su domaći malo dodali gasa i serijom 5:0 otišli na 11:6. U 24. minuti imali su +7 (17:10), no onda su se malo previše opustili pa su Dubrovčani sa četiri uzastopna pogotka smanjili. Na odmor se otišlo s 19:15 za domaće. Nakon nepunih devet minuta igre u nastavku Karlovčani su vratili sedam pogodaka prednosti (24:17) i tu je otpor gostiju počeo padati. U 50. minuti Hrvojević je zabio za +9 (30:21), a domaći su u posljednjih desetak minuta odigrali mirno i utakmicu priveli kraju.

Dominik Smojver je s 10 pogodaka bio najbolji strijelac utakmice, Hrvojević je dao 6, Crnković 4, Domagoj Smojver i Bačić po 3, Capan, Bosiljevac, Mrljak i Negran po 2, a Magdić i Rukavina po 1 gol. Prezelj je upisao 11, a Radočaj i Glumac po dvije obrane.

Kao što smo spomenuli u uvodu, Karlovac u posljednjem 10. kolu gostuje u Kutini kod Moslavine i, ako Rudar osvoji oba boda u Rijeci kod Zameta, ne smije izgubiti.