Karlovčani će u subotu učiti sve o klimatskim promjenama na prvom Green Point festivalu
Klimatske promjene i njihov utjecaj sveprisutna su tema današnjice
Prvi put u Hrvatskoj održat će se GreenPoint festival s mnoštvom zanimljivih i edukativnih prezentacija, kvizova, radionica i igara za djecu.
Karlovčani, ali i svi gosti, tako će imati priliku u subotu od 10 do 13 sati na Promenadi učiti sve o klimatskim promjenama, njihovim posljedicama, ali i kako reagirati na iste.
Inovativni festival tako naglasak stavlja na jednu od svakodnevno aktualnih tema današnjice, sve u organizaciji Regionalne energetske agencije Sjeverozapadne Hrvatske i Karlovačke županije.
Koliko je Karlovac “zeleno osviješten” govore i brojni projekti na tragu zelene tranzicije, dok će grad na četiri rijeke ujedno i među prvima u Hrvatskoj dobiti i biosolarni krov na krovu Gradske knjižnice “Ivan Goran Kovačić” te širom Karlovačke županije deset zelenih krovova na autobusnim stajalištima.
Klimatske igre, kvizovi, tombole, sajam, prezentacija projekata te edukacije o klimatskim promjenama građanima će biti na raspolaganju u “karlovačkom dnevnom boravku” odnosno Promenadi ove subote, dok je sugrađane u što većem broju pozvala karlovačka županica Martina Furdek Hajdin, očekujući lijep dan ispunjen smijehom, ali i dijeljenjem znanja.
L. Grčić