13C° Ogulin

13C° Ozalj

13C° Slunj

Karlovčani ispustili iz ruku prvi proljetni bod

U četvrtom setu domaća je momčad vodila 23:20 i propustila odvesti utakmicu u odlučujući peti set.

KARLOVAC – Odbojkaši Karlovca večeras su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, u odgođenoj utakmici 14. kola Druge nacionalne lige Centar, poraženi od momčadi Siska II s 3:1 u setovima.

Siščani su večeras bili protivnik po mjeri mladim Karlovčanima i prava je šteta što u ključnim trenucima nisu bili koncentriraniji jer su dobru igru mogli okruniti prvim bodom u proljetnom dijelu sezone. Samo dva poena bili su udaljeni od odvođenja susreta u peti odlučujući set, ali su na koncu ipak ostali praznih ruku.

Vrlo izjednačena borba vodila se u prvom setu do rezultata 11:11. S tri poena u nizu gosti odmiču na 14:11, a onda kod 17:14 uzimaju čak osam poena u nizu i osvajaju set s 25:14. Karlovčani su se vratili u vrlo neizvjesnom drugom. Poveli su 15:11, imali 21:17 i došli do 23:21. Siščani su poravnali, a karlovački odbojkaši nakon toga došli do dvije set lopte (24:23 i 25:24). Gosti su obje spasili i došli do prve svoje (26:25), no uzvratili su domaći s tri uzastopna poena i s 28:26 poravnali rezultat u setovima.

Momčad Dina Blaževića dobro je otvorila treći set i povela 8:3. Kod 9:5 Siščani rade seriju 6:0 i preokreću na 11:9, a onda kod 13:11 uzimaju pet poena u nizu i odmiču na 18:11. Karlovčani smanjuju na 18:14, ali gube nova uzastopna četiri poena pa gosti bježe na 22:14 i završavaju set s 25:16. I onda su domaći igrači u četvrtom propustili krasnu priliku za novo poravnanje. Od 6:5 za Sisak II preokreću na 11:9 i drže tri poena prednosti do 16:13. Tada gosti preokreću na 17:16, ali domaći sa četiri uzastopna poena ponovo prednost vraćaju na svoju stranu (20:17). Ko rezultata 23:20 bili su na samo dva poena od barem jednog boda, međutim Siščani su uzeli narednih pet i s 25:23 završili utakmicu.

Karlovac je ostao na posljednjem 9. mjestu ljestvice sa samo 2 boda i završit će sezonu odigravanjem zaostale domaće utakmice 16. kola s trenutno pretposljednjom Petrinjom.