Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Karlovčani jako podbacili u prvoj kvalifikacijskoj utakmici i putuju u Metković s dva pogotka manjka

Raspoloženi Ivan Bačić postigao je večeras čak 16 pogodaka, no ni to nije pomoglo da karlovački rukometaši ubilježe pozitivni rezultat.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u prvoj utakmici kvalifikacija za ostanak u Paket24 Premijer ligi, poraženi od momčadi Metkovića-Mehanike rezultatom 35:33.

Ako Karlovčani sljedećeg vikenda u Metkoviću ponove večerašnju predstavu, uzvrat će biti samo formalnost. Jer u najvažnijoj utakmici dosadašnjeg dijela sezone definitivno su zakazali, pogotovo u obrambenoj fazi igre. Najvažniji segment igre večeras su odigrali daleko ispod razine potrebne da se nadigra kvalitetna gostujuća ekipa, a vratari su ‘uzeli godišnji odmor’. Prezelj nije upisao niti jednu obranu, a Radočaj ih je uspio prikupiti pet, no sve do zadnje trećine utakmice bio je na samo jednoj.

U prvom poluvremenu naši su rukometaši odigrali jako loše u oba pravca. Uz slabu obranu, u napadu su napravili velik broj tehničkih grešaka, pa su gosti uzeli ponuđeno. Do 8. minute i rezultata 4:4 naši su držali priključak, a onda su dva neiskorištena napada donijela seriju 3:0 gostiju i odlazak na 7:4. I od tog trenutka pa sve do kraja Metkovci su utakmicu imali pod kontrolom. U 14. minuti došli su do +4 (9:5), četiri minute kasnije domaći su se pogotkom vrlo raspoloženog Bačića vratili na -2 (8:10), ali završnica prvog dijela ponovo je pripala gostima. Bačić je nakon isteka vremena zabio iz deveterca pa su domaći na odmor otišli samo s -5 (13:18).

Nakon nepune četiri minute igre u nastavku domaći su smanjili na 19:16, ali i dalje nisu imali potrebnu čvrstoću u obrani, koja bi zaustavila poneki gostujući napad i ponudila priliku za potpuni priključak. U 36. minuti Metkovci dižu prednost na +6 (24:18), a Bačić u 49. minuti smanjuje na 29:26 i budi domaće navijače, koji se u večerašnjem dvoboju baš nisu iskazali. Nažalost, gosti zabijaju dva pogotka zaredom i opet dižu prednost, Karlovčani još u dva navrata dolaze na -3, a minutu prije kraja preko Mrljka smanjuju na konačnih 35:33.

Fenomenalni Ivan Bačić predvodio je domaću ekipu sa čak 16 pogodaka, Dominik Smojver je dao 7, Mrljak 6, Domagoj Smojver 3, a Rukavina 1 gol.

Uzvrat se igra sljedećeg vikenda u Metkoviću i zaista bi se trebalo dogoditi čudo da Karlovac ostane u elitnom razredu hrvatskog muškog rukometa. Jer za pobjedu od tri pogotka razlike na vrućem gostujućem parketu naši bi rukometaši trebali odigrati daleko bolje nego večeras, a pitanje je jesu li to u stanju.