28C° Ogulin

31C° Ozalj

30C° Slunj

Karlovčani konačno našli recept za Trogirane, nova važna dva boda ostala kraj Korane

Dominik Smojver s 9 pogodaka bio je najefikasniji igrač utakmice, a raspoložen je bio i vratar Radočaj s 10 obrana i jednim golom.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 3. kola Lige za ostanak u Paket24 Premijer ligi, pobijedili vodeću momčad Trogira rezultatom 32:25.

Nakon dva poraza prošle sezone u prvoligaškom rangu, Karlovčani su konačno pronašli recept za pobjedu nad Trogiranima. Vrlo čvrstom i pokretljivom obranom te strpljivom igrom u napadu zasluženo su došli do nova velika dva boda u borbi za opstanak. Nakon početka utakmice, koji je pripao gostima, domaći su se posložili, zbili redove, preokrenuli rezultat i do kraja susreta više nisu ispuštali vodstvo.

Vratar Baković bio je vrlo raspoložen u trogirskim redovima u uvodu susreta. Domaći su prvi pogodak iz igre zabili tek u 13. minuti, a točno na isteku desete bilo je 5:2 za Trogir. Ali, onda su se Karlovčani posložili i u obrani i u napadu, natjerali goste na nekoliko pogrešaka i iz brze tranzicije došlo do laganih pogodaka. Serijom 8:1 preokrenuli su rezultat na 10:6, ali u završnici prvog dijela Trogirani su se primakli na 15:13.

U 35. minuti nastavka Radočaj ‘skida’ dva uzastopna sedmerca i nudi svojoj momčadi odlazak na +4 (19:15). S dva uzastopna gola gosti se vraćaju na -2, ali domaći uzvraćaju serijom 5:1 i u 46. minuti odlaze na +6 (24:18). Uspjeli su Trogirani još u četiri navrata smanjiti na 4 razlike, ali kad je Magdić u 56. minuti poentirao za 30:23, utakmica je definitivno bila riješena.

Dominik Smojver s 9 pogodaka bio je najefikasniji igrač utakmice, Magdić je dao 6, Bačić 5, Domagoj Smojver i Rukavina po 3, Bosiljevac i Hrvojević po 2, a Radočaj i Frketić po 1 gol. Radočaj je upisao 10 obrana.

Nakon 3. kola Karlovac se popeo na 4. mjesto Lige za ostanak s 12 bodova, a u sljedećem kolu gostuje kod posljednjeplasiranog Dubrovnika.

Održana sjednica IO HNS-a, o ‘klubovima od posebnog interesa’ nije riječi, Karlovac 1919 od sljedeće sezone četvrtoligaš