21C° Ogulin

23C° Ozalj

22C° Slunj

Karlovčani lakše od očekivanog preko Gospića u polufinale Kupa regije Zapad

U karlovačkoj momčadi najefikasniji su bili Hrvojević sa 7 te Rukavina, Janjanin i Grčić s po 6 pogodaka, dok je Prezelj upisao 12 obrana.

Rukometaši Karlovca plasirali su se u polufinale Kupa regije Zapad. Večeras su u Gospiću, u četvrtfinalnoj utakmici, uvjerljivo nadigrali domaću momčad Gospića rezultatom 46:33.

Puno lakše od očekivanog obračunali su se Karlovčani s gospićkim prvoligašem, daleko lakše nego u osmini finala s Ogulincima. Iako su bili bez Negrana, Crnkovića, Bačića, Mrljaka, Bosiljevca i Capana, već nakon prvih 30 minuta u potpunosti su utakmicu usmjerili na svoju stranu pa je trenerica Rašić u nastavku mogla odmoriti glavne igrače i dati veću minutažu mlađima, koji su je dobro iskoristili i bez problema održali stečeno vodstvo.

Domaćin se držao u rezultatskom egalu do 7. minute i rezultata 4:4. Potom su Karlovčani s tri uzastopna pogotka poveli 7:4 i kako je poluvrijeme odmicalo, samo povećavali razliku. Kod rezultata 14:9 napravili su seriju 7:0, otišli na 21:9 i na odmor odnijeli +13 (24:11). Iako je, kako smo napomenuli, trenerica Rašić u nastavku dala veću minutažu mladim igračima s klupe, mahom kadetima, oni su se bez problema nosili s fizički snažnijim Gospićanima i do kraja utakmice zadržali stečenih 13 pogodaka prednosti.

Leon Hrvojević sa 7 pogodaka bio je najbolji strijelac karlovačke momčadi, Janjanin, Rukavina i Grčić su dali po 6, Magdić 5, Dominik Smojver, Stipetić i Šalković po 3, Makarun i Debelić po 2, a Frketić, Domagoj Smojver i Benić po 1 gol. Prezelj je ubilježio 12, a Domjančić 4 obrane.

Polufinale Kupa regije Zapad Karlovac će igrati 15. prosinca, ali još nije doznao suparnika.