1C° Ogulin

-0C° Ozalj

-1C° Slunj

Karlovčani na krilima Bačića, Radočaja i Dominika Smojvera odnijeli oba boda iz Zadra

Bačić je u pobjedu ugradio 14 pogodaka, stariji Smojver 8, a vratar Radočaj 18 obrana.

Nakon ovotjednog domaćeg poraza od Trogira, rukometaši Karlovca brzo su se vratili pobjedničkim navikama. Večeras su u Zadru, u utakmici 8. kola Prve hrvatske lige Jug, uvjerljivo pobijedili domaću momčad Zadra 1954 rezultatom 36:28.

Sjajno prvo poluvrijeme trasiralo je Karlovčanima put do pobjede. U tih prvih 30 minuta odigrali su odličnu obranu, imali kvalitetnu realizaciju i stvorili osjetnu prednost, koju su u drugom poluvremenu održali i zasluženo odnijeli oba boda. Begić nije ulazio u igru zbog bolova u leđima, no ostatak ekipe odlično ga je nadomjestio. Svakako treba izdvojiti sjajno raspoloženog Ivana Bačića, kojeg je neopravdani crveni karton protiv Trogira očito dodatno motivirao, kao i vratara Radočaja i iskusnog Dominika Smojvera, koji su dali najveći obol pobjedi.

Izvrsnom obranom Karlovčani su ‘slomili’ domaćina već u prvih 15 minuta. U 13. minuti vodili su 8:2, a šest minuta kasnije došli su i do +7 (10:3). Zadrani su se u 26. minuti primakli na 12:8, no završnica prvog poluvremena ponovo je pripala karlovačkim rukometašima, koji na odmor odnose +6 (16:8).

Nastavak je bio bitno drugačiji od prvog dijela. Karlovačka obrana nije više bila tako neprobojna, no ni Zadrani nisu uspijevali puno toga obraniti pa su pogoci padali kao na traci. U nekoliko navrata domaći su uspjeli smanjiti na 6 pogodaka manjka, no momčad trenerice Rašić čvrsto je kontrolirala utakmicu, držala stečenu prednost i zasluženo došla do pete ovosezonske pobjede.

Super raspoloženi Ivan Bačić u pobjedu Karlovca ugradio je čak 14 pogodaka, Dominik Smojver dao je 8, Domagoj Smojver 4, Mrljak 3, Horvat i Bosiljevac po 2, a Janjanin, Hrvojević i Magdić po 1 gol. Vratar Radočaj ubilježio je čak 18 obrana.

Karlovac je trenutno na 3. mjestu ljestvice s 10 bodova, koliko imaju i vodeći Trogir i drugoplasirana Kozala. U sljedećem kolu u derbiju dočekuje Kozalu.

Korana slavila u Poreču, Kupa osvojila prve ovosezonske bodove, Klek poražen na Plitvicama