-2C° Duga Resa

-1C° Ogulin

-2C° Ozalj

-2C° Slunj

Karlovčani nakon sedmeraca slavili nad premijerligašem Zametom i plasirali se u osminu finala Hrvatskog kupa

Junak domaćih bio je vratar Matija Loparac, koji je zaustavio udarce Vučka i Tomovića.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u finalu Kupa regije Zapad, nakon raspucavanja sedmeraca, slavili nad premijerligašem Zametom rezultatom 24:21 i plasirali se među 16 najboljih momčadi u Hrvatskom kupu.

Bila je to vrlo tvrda i žestoka utakmica, u kojoj su Karlovčani mogli riješiti pitanje pobjednika i u osnovnih 60 minuta igre, da nisu imali strašno puno promašaja i grešaka te da nije bilo nekoliko odluka na njihovu štetu od strane sudačkog para Kuhar – Prelčec u posljednjih desetak minuta. Domaći su večeras ‘potrošili’ jako puno lopti, gađali okvir vratiju, griješili u dodavanju, a dosta izglednih prilika ‘skinuo’ im je i raspoloženi vratar Pešić. Na koncu su se u zadnjim minutama spasili poraza, a potom se u raspucavanju sedmeraca u junaka prometnuo Matija Loparac, koji je obranio dva udarca Riječana.

Domaći su dobro počeli i poveli 2:0, ali onda su zaredali s greškama i promašajima pa su gosti preokrenuli na 4:3, a potom i 6:4. Dodatni problem trenerici Rašić, koja večeras nije mogla računati na Horvata, Capana i Crnkovića, stvorilo je drugo isključenje Dominika Smojvera već u 12. minuti. Nastavak prvog dijela bio je potpuno izjednačen pa se na odmor otišlo s 10:9 za Riječane. I u nastavak su Karlovčani ušli nervozno te ponovo zaredali s promašajima i greškama, što je premijerligaš kaznio i u 38. minuti poveli 15:11. Činilo se u tim trenucima da domaći gube korak i da će gosti u potpunosti prelomiti susret u svoju korist, no ipak nije bilo tako. U 49. minuti Dominik Smojver iz kontre poravnava na 19:19 i onda gotovo osam minuta niti jedni niti drugi nisu uspjeli doći do pogotka. Domaći u tom razdoblju, što zbog vlastitih grešaka, što zbog loših odluka sudačkog para, nisu uspjeli realizirati pet uzastopnih napada, a onda stariji Smojver zarađuje treće isključenje, a Riječani zabijaju za 20:19. U sljedeća dva domaća napada suci ne sude evidentne prekršaje nad karlovačkim igračima, gosti pri kraju 58. minute zabijaju za 21:19 i tu se zaista činilo da je kraj nada Karlovčana. Međutim, Hrvojević u pretposljednjoj minuti smanjuje, Loparac upisuje obranu, a Mrljak 40 sekundi prije kraja poravnava na 21:21. Riječani, nakon minute odmora, imaju 23 sekunde za napad, Loparac još jednom brani, a na drugoj strani, također nakon minute odmora, Frketić sa zvukom sirene zarađuje deveterac, kojeg puca Bačić, ali Pešić upisuje obranu pa se krenulo u raspucavanje sedmeraca.

U njima se u junaka domaćih prometnuo vratar Loparac, koji je zaustavio udarce Vučka i Tomovića, dok je Živković puknuo preko grede. A za karlovačku momčad redom su zabijali Bačić, Domagoj Smojver i Hrvojević.

U 60 minuta igre kod domaćih su najefikasniji bili Mrljak, Rukavina i Dominik Smojver s po 4 pogotka, Frketić i Bačić su dali po 3, a Balen, Domagoj Smojver i Hrvojević po 1 gol. Loparac je imao 4, a Kajba 2 obrane.