21C° Duga Resa

20C° Ogulin

20C° Ozalj

20C° Slunj

Karlovčani opravdali status favorita i prošli u nastavak kup-natjecanja, Ogulinci pružili vrlo dobar otpor

Luka Baršić bio je najbolji strijelac utakmice s 11 pogodaka, dok je strijelce domaćih predvodio Andrija Poljak sa 7 golova.

OGULIN – Rukometaši Karlovca večeras su u Ogulinu opravdali status favorita, u utakmici 2. kola Kupa regije Zapad nadigrali domaću momčad Ogulina rezultatom 37:27 i probili se u nastavak natjecanja.

Domaća momčad, koja je s treninzima počela prije desetak dana, pružila je vrlo dobar otpor. Iako je zaigrala bez Gašija i Marka Poljaka, koji su u sastavu trenera Tihomira Kosanovića važni kotačići u obrambenoj fazi igre, odigrala je vrlo borbeno i srčano. Dobrih četrdesetak minuta bila je ravnopravan suparnik pa ne čudi da je domaći trener nakon utakmice bio vrlo zadovoljan predstavom svojih igrača. Karlovčanima je, s druge strane, ovo bila prva utakmica nakon problema s koronavirusom u momčadi, zbog kojeg su propustili dva prvenstvena kola. U Ogulin su doputovali bez Dominika Smojvera, Capana i Begića, a Bačić nije ulazio u igru. Prvo poluvrijeme odigrali su slabašno u obrani, no u nastavku su popravili taj segment igre, prelomili utakmicu kad su Ogulinci ostali bez snage i sve u svemu uspješno odradili ovu kup-obavezu.

Ogulinci su vrlo motivirano otvorili susret, već u 3. minuti poveli 4:1 i držali vodstvo sve do 17. minute, kada je Karlovac poravnao na 11:11. Pogotkom povratnika Rukavine Karlovčani su dvije minute kasnije došli do prve prednosti (13:12), no domaći nisu posustajali i u 25. minuti golom Porubića izjednačili na 16:16. Završnica poluvremena ipak je pripala karlovačkim rukometašima, koji su s tri uzastopna pogotka poveli 19:16 i na odmor odnijeli +3 (20:17).

U 37. minuti nastavka Domagoj Smojver zabija za 24:20, no Ogulinci se s tri brza pogotka vraćaju u igru (24:23). Međutim, tada im je počelo ponestajati snage, više nisu mogli pratiti ritam utakmice, pa je Karlovac u sljedećih 13 minuta napravio seriju 8:2, odvojio se na +7 (32:25) i prelomio utakmicu u svoju korist.

Domaće strijelce predvodio je Andrija Poljak sa 7 pogodaka, David Stipetić je dao 5, Gašparović 4, Turković i Matijašić po 3, Puškarić i Porubić po 2, a Mihelić 1 gol. Kod Karlovca je najraspoloženiji dio Luka Baršić s 11 pogodaka, Rukavina je dao 6, Domagoj Smojver 5, Mrljak i Crnković po 4, Magdić 3, Horvat 2, a Bosiljevac i Frketić po 1 gol.

Karlovački rukometaši bi u sljedećem kolu Kupa regije Zapad trebali gostovati u Rovinju kod istoimenog domaćeg drugoligaša, i to u srijedu, 3. ožujka.