20C° Duga Resa

21C° Ogulin

19C° Ozalj

19C° Slunj

Karlovčani pobijedili premijerligašku momčad Umaga, usmjerili utakmicu na svoj mlin u izvrsnih dvadeset minuta prvog dijela

Ivan Bačić bio je prvi strijelac domaćih s 8 pogodaka, a istaknuo se i raspoloženi Radočaj s 13 obrana.

KARLOVAC – Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u pripremnoj utakmici, slavili protiv premijerligaša Umaga rezultatom 30:25.

Izvrsnih 20 minuta prvog poluvremena usmjerilo je utakmicu na mlin karlovačke momčadi. Nakon lošijeg ulaska u utakmicu, domaći ‘stroj’ se posložio, zatvorio prilaze Radočajevim vratima i u spomenutih dvadeset minuta igre doslovno deklasirao Umažane. Ono što je eventualno i prošlo kroz obranu, zaustavljao je večeras raspoloženi Radočaj, koji je u prvih 30 minuta upisao 8 obrana. Odličan dojam cjelokupnog prvog dijela malo je pokvarila sama završnica, u kojoj su Karlovčani, brojčano inferiorniji, brzopleto prokockali tri uzastopna napada i dopustili gostima da na odmor odu s manjim zaostatkom nego što su objektivno zaslužili. U nastavku je trenerica Rašić stigla i rotirati postavu, dati minutažu i igračima s klupe, Karlovčani su držali vodstvo i na koncu zasluženo pobijedili.

Utakmicu je započela udarna postava s Radočajem, Bačićem, Begićem, braćom Smojver, Capanom i Mrljakom, no prvih 7 minuta nije odigrala koncentrirano. Umažani su poveli 2:0 i držali +2 do rezultata 4:2. A onda je, kako smo spomenuli u uvodu, sve u domaćoj momčadi sjelo na svoje mjesto. Serijom 6:0 karlovački su rukometaši prvo preokrenuli na 8:4, a kako je poluvrijeme odmicalo, povećavali su prednost. U 27. minuti, pogotkom Bačića iz sedmerca, domaći su došli do +10 (18:8), no u posljednje dvije i pol minute zaradili su dva isključenja, prokockali tri uzastopna napada i Umažani su serijom 4:0 do odmora smanjili na 18:12.

Nova dva napada domaći nisu realizirali na početku nastavka, ali gosti su to uspjeli kazniti samo jednim pogotkom za 18:13. ‘Škripala’ je igra Karlovca u uvodnih 7-8 minuta drugog dijela pa su Umažani došli na samo -3 (20:17). Bačić i Dominik Smojver prekinuli su tada nalet gostiju i podigli vodstvo na 22:17, a u 45. minuti domaći su stigli do +7 (25:18). U posljednjih desetak minuta trenerica Rašić napravila je brojne rotacije u ekipi, ali Karlovac je čvrsto držao stečenu prednost od 7 pogodaka sve do same završnice, kada su gosti s dva gola uspjeli ublažiti poraz.

Ivan Bačić s 8 pogodaka bio je prvi strijelac karlovačke momčadi, braća Smojver zabila su po 5, Mrljak 3, Hrvojević 2, a Horvat, Capan, Begić, Bosiljevac, Frketić, Crnković i Magdić po 1 gol. Raspoloženi Radočaj je upisao ukupno 13 obrana (2 sedmerca), a Glumac jednu (također sedmerac).

U petak od 19 sati Karlovac će u Sportskoj dvorani odigrati pripremni dvoboj s riječkim Zametom.

Unatoč uvjerljivom porazu, trener Keča zadovoljan izdanjem ‘školarki’ protiv jake Trešnjevke