6C° Duga Resa

6C° Ogulin

6C° Ozalj

7C° Slunj

Karlovčani podbacili u vrlo bitnoj utakmici, Spačva odnijela oba boda iz Sportske dvorane

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bili su braća Smojver s po 6 pogodaka.

Rukometaši Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 9. kola skupine A Paket24 Premijer lige, poraženi od momčadi Spačve rezultatom 36:30.

U možda i najvažnijoj utakmici sezone, a tako ju je okarakterizirala trenerica Tatjana Rašić u najavi, karlovački su rukometaši pružili slabu partiju. Nedostajali su im Negran i Rukavina, ali to ne može biti potpuno opravdanje za izuzetno slabo obrambeno izdanje u svih 60 minuta, kao i ogroman broj promašenih zicera i čak četiri sedmerca. Vinkovčani su se prezentirali u vrlo dobrom svjetlu, uzeli ponuđeno i zasluženo uzvratili Karlovčanima za domaći poraz u 2. kolu. Iako u karlovačkom klubu ne vole kada apostrofiramo vratare kao one koji su donijeli razliku, to se i večeras dogodilo, kao i u prošloj utakmici u Poreču – domaći su imali ukupno 6 obrana, a gostujući čak 19.

Velika nervoza u domaćem sastavu rezultirala je lošim ulaskom u utakmicu pa su gosti u 5. minuti poveli 5:1. Dostigli su ih domaći u 11. (6:6), a onda polovicom 13. minute stigli i do prve prednosti (8:7). Međutim, uzvratili su Vinkovčani serijom 4:1 i preokrenuli na 11:9, još u nekoliko navrata imali po dva pogotka prednosti, ali na odmor se otišlo sa 17:17.

Do 38. minute i rezultata 22:22 igralo se potpuno u egalu, a onda su gosti iskoristili nekoliko uzastopnih promašaja domaćih i poveli 25:22. I to razdoblje utakmice pokazalo se ključnim za konačni ishod. Vinkovčani su uskoro digli prednost na +6 (31:25) i bez problema utakmicu priveli kraju.

Braća Smojver predvodili su karlovačke strijelce s po 6 pogodaka, Hrvojević je dao 5, Bosiljevac 4, Capan i Mrljak po 3, Frketić 2, a Bačić 1 gol. Prezelj je upisao 3, Domjančić 2, a Radočaj jednu obranu.

Ovisno o ostalim ishodima ovog kola, Karlovac bi mogao pasti na 4. ili 5. mjesto ljestvice s 8 bodova, a u sljedećem kolu gostuje u Rudama kod momčadi Rudara.