5C° Karlovac

4C° Duga Resa

3C° Ogulin

5C° Ozalj

Karlovčani se porazom u Rijeci oprostili od utrke za naslovom, prvenstvo će završiti kao drugoplasirani

Najefikasniji u karlovačkoj momčadi bili su Dominik i Domagoj Smojver s po 7 pogodaka.

Večerašnjim porazom na gostovanju kod Kozale rezultatom 31:27, u utakmici 20. kola Prve hrvatske lige Jug, rukometaši Karlovca oprostili su se od utrke za naslovom prvaka i prvenstvo će okončati kao drugoplasirani.

Jest da su Karlovčani večeras u Rijeci zaigrali oslabljeni, bez Bačića i Begića, ali momčad koja se bori za naslov prvaka i plasman u Premijer ligu ne smije si dopustiti da na gostovanju kod sedmoplasirane ekipe lige u posljednjih 15 minuta prokocka vodstvo od 5 pogodaka i na kraju upiše poraz od četiri razlike. Nažalost, drugačije večeras nije ni moglo završiti jer igrači trenerice Tatjane Rašić imali su čak 20 promašaja, 10 izgubljenih lopti, a vratarska pozicija još jednom se pokazala definitivno najslabijom karikom ekipe ove sezone.

Domaći su utakmicu otvorili vodstvom 2:0, a onda je Karlovac ulovio radnu temperaturu i u 14. minuti preokrenuo na 7:4. Do 19. minute naši su držali +3 (9:6), ali završnicu prvog dijela nisu odigrali dobro. Kozala je serijom 6:2 preokrenula na 12:11 u 27. minuti, a nakon još jednog vodstva (13:12), Karlovčani u 29. minuti dolaze do prednosti 14:13. Riječani ipak postižu još jedan pogodak pa se na odmor odlazi sa 14:14.

U 45. minuti imali +5 pa Kozala u sljedećih 12 minuta napravila seriju 9:1

Karlovac odlično otvara nastavak i serijom 3:0 odlazi na 17:14. Drži +3 do 41. minute i rezultata 21:18, a onda zaustavlja dva uzastopna napada Kozale i preko Mrljaka i Rukavine dolazi do +5 (23:18) u 45. minuti. Činilo se da utakmica lagano ide u smjeru pobjede naših rukometaša, no tada su praktički nestali s terena. Zaredali su s isključenjima (Bosiljevac, Frketić, treće Dominika Smojvera), promašajima u napadu, u 12 minuta postigli su samo jedan pogodak, pa su Riječani velikom serijom 9:1 došli do 27:24 u 57. minuti.  Minutu i pol prije kraja domaći su zaradili isključenje, a Mrljak je smanjio na 29:27 i pružio tračak nade. Međutim, Kozala je na ulasku u posljednju minutu poentirala za +3 i tu je priči bio kraj.

Najraspoloženiji u karlovačkom sastavu bili su Dominik i Domagoj Smojver s po 7 pogodaka, Mrljak je dao 5, Rukavina 4, Hrvojević 2, a Capan i Bosiljevac po 1 gol. Radočaj je ubilježio četiri, a Glumac jednu obranu.

Uoči posljednja dva kola Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice s 32 boda, četiri manje od Trogira, a četiri više od trećeplasirane Ribole Kaštele. Obzirom ima slabiji međusobni omjer od Trogirana, a bolji od Kaštelana, već je sada jasno da će sezonu okončati kao doprvak. A u viši rang se može plasirati samo ako Hrvatski rukometni savez potvrdi ono o čemu se već duže priča u kuloarima – da bi sljedeće sezone Premijer liga mogla imati dvije skupine s po 8 klubova i da bi iz ovog ranga u nju mogle dvije najboljeplasirane ekipe.

U pretposljednjem 21. kolu Karlovčani gostuju u Dugom Ratu kod desetoplasiranog Hrvatskog dragovoljca.