-0C° Duga Resa

1C° Ogulin

-0C° Ozalj

-1C° Slunj

Karlovčani teže od očekivanog slomili otpor Senja, ali zasluženo ubilježili novu pobjedu

Strijelce domaće momčadi predvodili su Bačić s 8 i Begić sa 6 pogodaka, a istaknuo se i vratar Radočaj s 12 obrana.

KARLOVAC – Treću uzastopnu pobjedu u Prvoj hrvatskoj ligi Jug ubilježili su rukometaši Karlovca večeras u Sportskoj dvorani. U odgođenoj utakmici 1. kola nadigrali su momčad Senja rezultatom 25:21.

Gosti su se pokazali kao prilično ‘tvrd orah’ i karlovački su rukometaši teže od očekivanog upisali nova dva boda. Bili su domaći vrlo motivirani, željni igre, odigrali su i jako dobro u obrani, posebno u drugom poluvremenu, ali malo je škripalo u napadu. Nije da je nedostajalo ideje, naprotiv, igrali su u napadačkoj fazi igre vrlo raznovrsno i pokretljivo, ali nisu iskoristili prilično velik broj zicera. Da su uspjeli realizirati barem polovicu od tih neiskorištenih čistih situacija, vjerojatno bi pitanje pobjednika riješili puno prije posljednjeg zvuka sirene.

U samom uvodu utakmice Karlovčani nisu iskoristili nekoliko napada pa su Senjani u 8. minuti poveli 6:4. Trenerica Rašić bila je primorana pozvati minutu odmora i posložiti svoju ekipu, što je urodilo plodom. Domaći su serijom 5:0 preokrenuli na 9:6, ali ponovo su nakon toga stali i dopustili gostima da poravnaju na 9:9. U 24. minuti Domagoj Smojver zabija za 11:9, Karlovčani drže pogodak do dva prednosti, ali na odmor ipak odnose samo +1 (14:13).

Golom Begića u 35. minuti Karlovac je došao do 16:13 i imao zicer za +4, ali ga nije iskoristio. Senjani su konstantno držali rezultatski priključak, a do novih +3 domaći su stigli u 50. minuti pogotkom Bačića (21:18). Isti igrač u 52. minuti ne koristi sedmerac, ali ispravlja svoju pogrešku u sljedećoj minuti golom za 22:19. Obrana Radočaja dala je Karlovčanima priliku da u 56. minuti iz kontre preko Dominika Smojvera konačno dođu do +4 (23:19), a onda je karlovački vratar upisao novu obranu, Domagoj Smojver na drugoj strani izborio sedmerac, a brat Dominik u 58. minuti pogodio za 24:19 i definitivnu potvrdu pobjede.

Prvi topnik karlovačke ekipe bio je Ivan Bačić s 8 pogodaka, Begić je dao 6, braća Smojver po 4, a Capan 3 gola. Veliki obol pobjedi dao je i vratar Radočaj s 12 obrana.

Karlovac je trenutno izbio na 2. mjesto ljestvice sa 6 bodova, jednim manje od vodećeg Metkovića-Mehanike, koji ima dvije utakmice više. U sljedećem kolu u Metkoviću bi se, ne bude li problema s koronavirusom, trebao igrati derbi dvije vodeće ekipe.

NOVE PROMJENE

Stolnotenisačice, kuglačice i kuglači ipak prekidaju natjecanje, Ministarstvo ih svrstalo među individualne sportove