Radio Mrežnica
RUKOMET Podijeli

Karlovčani u ‘generalki’ pobijedili riječki Zamet i spremni čekaju početak prvenstva

Dominik Smojver bio je prvi strijelac domaće momčadi s 5 pogodaka, a istaknuo se i vratar Glumac sa 14 obrana.

KARLOVAC – Ako je suditi po rezultatu večerašnje ‘generalke’, rukometaši Karlovca spremni su za novu sezonu Prve hrvatske lige Jug. U Sportskoj su dvorani pobijedili premijerligašku momčad Zameta iz Rijeke rezultatom 23:21.

Odigrali su karlovački rukometaši još jednu vrlo dobru utakmicu i zasluženo došli do još jednog ‘premijerligaškog skalpa’. Kao i protiv Umaga u srijedu, ušli su slabije u susret, potom odigrali odlično razdoblje do 23. minute i onda opet stali. Možda ih je malo poremetio i izlazak iz igre Bačića, koji je u 20. minuti otišao na klupu jer je osjetio bol i nije se u prvom dijelu više vraćao u igru. U nastavku su uspjeli Riječane limitirati na samo osam postignutih pogodaka i doći do pobjede, koja je mogla biti izražena i većom razlikom da trenerica Rašić u završnici nije pružila minutažu i igračima s klupe. U igru nije ulazio vratar Radočaj, što je dobro iskoristio Glumac i prikupio 14 obrana.

Gosti su vodili od početnih 1:0 pa do 4:3. U tom razdoblju Karlovčani nisu iskoristili nekoliko napada, a onda su u 9. minuti pogotkom Begića ipak došli do prvog vodstva (5:4). Pogotkom Mrljaka domaći su u 17. minuti došli do +3 (10:7) i držali stečenu prednost do 12:9. U završnici prvog dijela ostali su gotovo sedam minuta bez pogotka, Zamet je serijom 4:0 preokrenuo na 13:12, a Hrvojević u posljednjoj minuti pogodio za odlazak na odmor s 13:13.

Nakon gola Riječana na početku nastavka za 14:13, domaći s tri uzastopna pogotka preokreću na 16:14. U 45. minuti golom Bačića Karlovac dolazi do +4 (20:16) i usmjerava utakmicu na svoj mlin. Kod 22:19, u 54. minuti, gosti su imali sedmerac za smanjenje na -2, no nisu ga iskoristili, Crnković je na drugoj strani zabio za 23:19 i riješio pitanje pobjednika.

Dominik Smojver s 5 pogodaka bio je prvi strijelac karlovačke ekipe, Begić i Bačić su dali po 4, Domagoj Smojver i Capan po 3, Crnković 2, a Hrvojević i Mrljak po 1 gol.

Karlovac otvara prvenstvo u Prvoj hrvatskoj ligi Jug sljedećeg vikenda domaćim  dvobojem s momčadi Senja.