15C° Ogulin

13C° Ozalj

Karlovčani u infarktnoj utakmici pobijedili Rudar, velika pogreška Štajnklera spriječila ‘rudare’ da uzmu bod

Gostujući igrač imao je dvije sekunde prije kraja sedmerac za izjednačenje, no nakon sučevog zvižduka udario je loptom o parket, što se smatra izvedenim udarcem, pa više nije imao priliku pucati na vrata Domjančića.

U infarktnoj utakmici 3. kola Paket24 Premijer lige, odigranoj večeras na parketu Sportske dvorane, rukometaši Karlovca su, zahvaljujući velikoj pogrešci Tomislava Štajnklera, pobijedili momčad Rudara iz Ruda rezultatom 26:25 i zadržali maksimalni učinak.

U izuzetno teškom, čvrstom i tvrdom dvoboju, ‘rudari’ su domaće prilično dobro limitirali u napadu pa su postigli vrlo malo pogodaka s krila i crte. Teret napadačke igre pao je tako na vanjske igrače, koji su morali ‘orati i kopati’ kako bi došli do pogodaka. Ali zasluge za neizvjesnu utakmicu ponajviše idu vratarima – domaći su ukupno imali samo šest obrana, tek jednu jedinu u drugom poluvremenu, a Žitković je s druge strane, sa 14 obrana, cijelo vrijeme pružao svojoj momčadi priliku da iz Karlovca ode s punim plijenom. Pobjednika je na koncu odlučila nesmotrenost gostujućeg igrača Tomislava Štajnklera, koji je dvije sekunde prije kraja imao priliku izjednačiti iz sedmerca, no nakon sučevog zvižduka, udario je loptom o parket, što se smatra izvedenim udarcem, pa više nije imao priliku ugroziti Domjančića i donijeti ‘rudarima’ bod.

Do 19. minute i rezultata 7:7 domaći su stalno hvatali pogodak zaostatka, a onda je Negran u 21. Karlovcu donio prvo vodstvo. Bačić i Hrvojević nadovezali su još svaki po jedan gol pa su Karlovčani u 24. minuti poveli 10:7. Plus tri imali su domaći i u 27. minuti (13:10), ali Rudar je s dva pogotka smanjio, a Bosiljevac golom u posljednjoj minuti osigurao Karlovcu odlazak na odmor s +2 (14:12).

Na početku nastavka gosti poravnavaju na 14:14. Karlovac u 38. minuti ponovo dolazi do +2 (17:15), ali uporni gosti nisu se dali slomiti. Između 50. i 55. minute, kod rezultata 23:22, domaći su propustili tri uzastopna napada za +2 – dvaput je Žitković skidao zicere, a jednom su Karlovčani promašili – pa kad su ‘rudari’ u 57. minuti preokrenuli na 24:23, činilo se da su domaći prokockali priliku za pobjedu. Međutim, Bačić je s dva brza pogotka, jednim iz sedmerca i drugim iz kontre, ponovo rezultat vratio na domaću stranu, a u posljednju minutu ušlo se s rezultatom 25:25. Tatjana Rašić pozvala je minutu odmora 54 sekunde prije kraja, Karlovčani su pripremili napad i Domagoj Smojver je 18 sekundi prije kraja zabio za 26:25. Međutim, dvije sekunde prije isteka vremena suci Bosak i Herceg iz Varaždina, po našem mišljenju malo prestrogo, dosuđuju sedmerac za goste i daju im priliku da uzmu bod. I tada Tomislav Štajnkler griješi na već opisani način pa bodovi ostaju u Karlovcu.

Ivan Bačić je s 5 pogodaka predvodio strijelce domaćih, Domagoj Smojver je dao 4, Crnković, Bosiljevac i Dominik Smojver po 3, Hrvojević, Mrljak i Rukavina po 2, a Capan i Negran po 1 gol. Radočaj je upisao 5, a Domjančić jednu obranu.

Nakon 3. kola Karlovac je ostao na 2. mjestu skupine A s maksimalnih 6 bodova, koliko ima i vodeći PPD Zagreb. U sljedećem kolu gostuje u Umagu.