4C° Duga Resa

5C° Ogulin

4C° Ozalj

Karlovčani ‘ukrotili senjsku buru’ i bodovno se poravnali s Trogirom u vrhu ljestvice

Ivan Bačić je sa 7 pogodaka bio najbolji strijelac utakmice, a istaknuo se i vratar Radočaj s 13 obrana.

Rukometaši Karlovca večeras su u Senju, u odgođenoj utakmici 12. kola Prve hrvatske lige Jug, uvjerljivo nadigrali domaću momčad Senja rezultatom 28:20 i bodovno se poravnali s Trogirom u vrhu ljestvice.

Iako je domaćin dočekao Karlovčane kao desetoplasirani na ljestvici, trenerica Tatjana Rašić pomalo se pribojavala večerašnjeg dvoboja, odnosno najavljivala ga kao vrlo nezgodnog i istovremeno izuzetno bitnog. Jer Senjani imaju naviku furiozno otvoriti susret na svom parketu i napraviti dosta problema suparnicima pa je bilo vrlo bitno da karlovački rukometaši u ogled uđu maksimalno motivirani i borbeni, kako bi spriječili takav scenarij. I u tome su uspjeli. Odigrali su vrlo dobru utakmicu, čvrstu i kvalitetnu u obrani, vrlo ozbiljno ispoštovali sve zamisli stručnog stožera i na koncu prilično glatko došli do oba boda.

Do 9. minute i rezultata 5:5 Senjani su uspijevali parirati, no onda su karlovački rukometaši maksimalno stisnuli obranu, ukrali domaćima nekoliko lopti, Radočaj je upisao par obrana, i velikom serijom 8:0 otišli na 13:5 u 21. minuti te s +9 otišli na odmor (18:9). Ako je kod domaćina i tinjala nekakva nada da u nastavku mogu napraviti veliki povratak u utakmicu, Karlovčani su je ugasili u samo šest i pol minuta drugog dijela. S nova tri pogotka digli su prednost na 21:9 i razriješili bilo kakvu dvojbu oko pobjednika, ako je uopće postojala. Visoko vodstvo dalo je mogućnost trenerici Rašić da krene s rotacijama i odmori svoje udarne igle, karlovačka momčad čvrsto je držala stečenu prednost, a domaćin je u samoj završnici uspio djelomično ublažiti poraz.

Ivan Bačić je sa 7 pogodaka bio prvi strijelac utakmice, Mrljak je dao 5, Hrvojević 4, Rukavina 3, Domagoj Smojver, Begić i Bosiljevac po 2, a Horvat, Magdić i Dominik Smojver po 1 gol. Radočaj je upisao 13, a Glumac 3 obrane.

Karlovac se ovom pobjedom, kao što smo napisali, bodovno poravnao s Trogirom u vrhu ljestvice s 28 bodova, a u nedjelju ga očekuje teško gostovanje kod trećeplasirane Ribole Kaštele, vjerojatno najteže u ostatku sezone.