30C° Duga Resa

29C° Ogulin

30C° Ozalj

29C° Slunj

Karlovčani upisali pobjedu u Rijeci i uzvratili Zametu za prošlotjedni poraz u Sportskoj dvorani

Dominik Smojver bio je najefikasniji u karlovačkoj momčadi s 8 pogodaka, a istaknuo se i vratar Domjančić s 9 obrana u drugom poluvremenu.

Rukometaši Karlovca u svojoj su trećoj pripremnoj utakmici došli do prve pobjede. Nakon domaćih poraza od Sesveta i Zameta, večeras su u Rijeci uzvratili momčadi Zameta za poraz prošle srijede u Karlovcu i slavili rezultatom 34:32.

U trkačkoj utakmici, u kojoj su obje momčadi igrale brzi centar i nastojale što prije uzvratiti na pogodak protivnika, Karlovčani su zasluženo pobijedili. Većim dijelom susreta su vodili, odigrali su dobru utakmicu, a za razliku od prve dvije pripremne utakmice, večeras su svoj obol pobjedi dali i vratari, koji su bili u solidnom izdanju, pogotovo Domjančić u drugom poluvremenu. Trenerica Rašić je nakon susreta kazala kako moraju smanjiti broj tehničkih grešaka, kojih je i večeras bilo podosta, kao i popraviti igru u obrani.

Nakon početnog vodstva Riječana, naši su rukometaši preuzeli konce igre u svoje ruke i pogotkom Rukavine u 11. minuti poveli 8:4. Međutim, nakon tog jako dobrog razdoblja igre, uslijedilo je najlošije u večerašnjem susretu, u kojem su Riječani napravili 8:2 i u 23. minuti preokrenuli na 12:10. Još u tri navrata do kraja prvog dijela domaći su vodili s dva pogotka prednosti, no Mrljak i Rukavina su se pobrinuli da se na odmor ode s 15:15.

Karlovac je otvorio nastavak s tri uzastopna pogotka i poveo 18:15, a u 40. minuti je golom Dominika Smojvera ponovo stigao do +4 (22:18). Sve do završnice susreta i rezultata 29:25 igrači trenerice Rašić držali su 3-4 pogotka viška, a onda su Riječani serijom 4:0 poravnali (29:29). Domaći su u egalu bili i kod 30:30, no dva pogotka karlovačke momčadi za 32:30 pokazala su se ključnima za pobjedu.

Dominik Smojver s 8 pogodaka bio je najefikasniji u karlovačkom sastavu, Negran je dao 6, Bačić 5, Mrljak i Rukavina po 3, Domagoj Smojver, Frketić, Hrvojević i Bosiljevac po 2, a Janjanin i Magdić po 1 gol. Domjančić je ubilježio 9, a Radočaj 5 obrana.

Novu pripremnu utakmicu karlovački rukometaši igraju u četvrtak od 19 sati u Sportskoj dvorani protiv Bjelovara.

Održana sjednica IO HNS-a, o ‘klubovima od posebnog interesa’ nije riječi, Karlovac 1919 od sljedeće sezone četvrtoligaš