-0C° Duga Resa

0C° Ogulin

-0C° Ozalj

-1C° Slunj

Karlovčani upisali poraz u Rudama, nisu iskoristili odlično izdanje vratara Prezelja

S 13 obrana, od toga dva sedmerca, te dva postignuta pogotka, vratar Luka Prezelj bio je prvo ime karlovačke momčadi u večerašnjoj utakmici u Rudama.

Rukometaši Karlovca večeras su u Rudama, u utakmici 10. kola Paket24 Premijer lige, poraženi od domaće momčadi Rudara rezultatom 26:24.

Puno smo puta u posljednje dvije sezone prozivali karlovačke vratare za loše partije, a u par navrata ih označili i izravnim krivcima za poraze. Ali večeras u Rudama Luka Prezelj bio je najbolji igrač karlovačke momčadi i time je žal veća što njegovi suigrači to nisu uspjeli honorirati i upisati pozitivan rezultat. Naši su rukometaši večeras dobro odigrali obranu, ali ‘štekalo’ je u napadu. Jako su loše ušli u susret, poslije se konsolidirali, ali ‘rudari’ su veliku većinu utakmice proveli u vodstvu i ne može se reći da nisu zaslužili pobjedu.

Pet neiskorištenih napada nanizali su Karlovčani u uvodu utakmice pa je Rudar u 9. minuti poveo 6:1. Tek tada su se naši uspjeli posložiti, prvenstveno u obrani, pa su serijom 4:0 smanjili na 6:5. Nakon vodstva domaćih 10:7, koristimo razdoblje s dva igrača više i u 25. minuti smanjujemo na 10:9. Dvije minute kasnije, pogotkom Hrvojevića izjednačujemo, u 28. minuti Dominik Smojver ne zabija sedmerac za novo izjednačenje, ali odlični Prezelj upisuje dvije obrane u jednom napadu Rudara pa potom sa svog gola zabija u prazan domaći za 11:11. Nažalost, završnica prvog dijela pripala je ‘rudarima’, koji su zabili još dva pogotka i otišli na odmor s 13:11.

Početkom nastavka poravnavamo na 13:13, no potom ne koristimo tri uzastopna napada pa domaći odlaze na 15:13. Ipak uspijevamo izjednačiti na 15:15 i potom se igra pogodak za pogotkom sve do 49. minute, kada Rudar ponovo dolazi do +2 (20:18). U 52. minuti karlovački rukometaši ne koriste napad za izjednačenje pa domaći minutu kasnije ponovo odlaze na dva razlike. Još jednim neiskorištenim napadom naši pružaju ‘rudarima’ priliku za +3, ali ne zabijaju sa svoje polovice na prazna vrata. U 55. minuti Rukavina poentira i smanjuje na 23:22, utakmica ulazi u neizvjesnu završnicu, ali sve nade u pozitivan rezultat ruše isključenja Dominika Smojvera i Rukavine krajem 58. i početkom 59. minute kod rezultata 25:24 za domaće. Minutu i 13 sekundi prije kraja Gaća zabija za konačnih 26:24 i potvrđuje pobjedu Rudara.

Dominik Smojver je sa 7 pogodaka bio najefikasniji u karlovačkoj momčadi, brat Domagoj dao je 6, Hrvojević 5, a Prezelj, Magdić i Rukavina po 2 gola. Prezelj je, uz dva postignuta pogotka, upisao 13 obrana, od toga dva sedmerca.

Nakon 10. kola Karlovac je ostao na 5. mjestu ljestvice s 8 bodova, a u sljedećem bi kolu, u domaćem ogledu s Umagom, morao prekinuti niz od četiri uzastopna poraza, ako želi i dalje ostati u borbi za plasman u Ligu za prvaka.