27C° Duga Resa

27C° Ogulin

26C° Ozalj

27C° Slunj

Karlovčani uspješno odradili posljednje ovosezonsko gostovanje i osvojili bodove u Dugom Ratu

Ivan Bačić je bio najbolji strijelac utakmice s 9 pogodaka.

Rukometaši Karlovca uspješno su odradili posljednje ovosezonsko gostovanje u Prvoj hrvatskoj ligi Jug. U utakmici pretposljednjeg 21. kola, odigranoj večeras u Dugom Ratu, pobijedili su domaću momčad Hrvatskog dragovoljca rezultatom 28:23.

U karlovačku momčad vratio se Ivan Bačić nakon ozljede, a nije bilo Begića i Radočaja. Naši su rukometaši dobro ušli u utakmicu, ozbiljno i motivirano, ali nije im odgovarala igra na vrlo dugačke napade domaćina, pa su vodstvo stečeno u prvoj polovici prvog dijela prosuli do odmora. Međutim, posljednjih deset minuta susreta odigrali su na pravi način i zasluženo upisali oba boda.

Odličan ulazak u utakmicu, sa čvrstom obranom, Karlovčani su naplatili vodstvom 7:2 početkom 14. minute. Međutim, u takvom ritmu nisu uspjeli odigrati i ostatak poluvremena. Domaći su se posložili, počeli hvatati zaostatak i u 28. minuti stigli do -1 (10:9). Mrljak je potom zabio za 11:9, a domaći još jednom smanjili pa se na odmor otišlo s 11:10 za Karlovac.

Gol za golom igralo se do 40. minute i rezultata 17:16, a onda je Karlovac došao do +2. Međutim, domaći su iskoristili igrača više, poravnali (18:18) i sve do 51. minute držali priključak. Tada Karlovčani rade ključnu seriju 3:0 i odlaze na 24:20, što je usmjerilo utakmicu na njihov mlin. ‘Dragovoljci’ se više nisu uspjeli rezultatski primaknuti pa su naši rukometaši zasluženo došli do dva boda.

Povratnik u sastav Ivan Bačić je s 9 pogodaka bio najefikasniji igrač utakmice, Dominik Smojver je dao 7, Mrljak 5, Domagoj Smojver 3, a Capan, Baršić, Magdić i Rukavina po 1 gol. Glumac i Domjančić su upisali po 5 obrana.

Karlovac je ostao na 2. mjestu ljestvice s 34 boda, a u posljednjem kolu, sljedećeg vikenda, ugošćuje momčad Balić & Metličić iz Splita.