11C° Karlovac

11C° Duga Resa

11C° Ozalj

11C° Slunj

Karlovčani vrlo uspješno apsolvirali gostovanje u Buzetu i bodovno se poravnali s Trogirom u vrhu ljestvice

Ivan Bačić bio je prvi strijelac utakmice s 12 pogodaka, a napadački raspoloženi bili su i Domagoj Smojver i Begić s po 7 golova.

Rukometaši Karlovca vrlo su uspješno apsolvirali večerašnje gostovanje u Buzetu. U odgođenoj utakmici 4. kola Prve hrvatske lige Jug uvjerljivo su nadigrali domaću momčad Buzeta rezultatom 37:29.

Trebala je to, nakon domaćeg ogleda s Trogirom, biti najteža utakmica za karlovačke rukometaše u dosadašnjem dijelu sezone. I sama trenerica Tatjana Rašić u najavi je kazala da ih očekuje vrlo teško gostovanje kod kvalitetnog i čvrstog domaćina, koji je uoči dvoboja držao 3. mjesto ljestvice. Međutim, karlovački su rukometaši prezentirali jako dobru igru i pitanje pobjednika riješili puno prije posljednjeg zvuka sirene. U obrambenoj fazi igre čak i nisu bili na onoj najvišoj razini koju znaju pokazati, pogotovo u prvom poluvremenu, no odigrali su sjajno u napadu – efikasno, učinkovito i pametno – i domaći jednostavno nisu imali odgovor na takvu igru karlovačkog sastava.

Karlovac je u 3. minuti poveo 3:1 i držao dva pogotka viška do rezultata 6:4. Tada su Buzećani iskoristili igrača više i poravnali na 6:6. Pogodak za pogotkom igralo se do 15. minute, u kojoj je večeras vrlo raspoloženi Bačić iz sedmerca donio svojoj momčadi 10:8. Dvije minute kasnije Radočaj je upisao obranu i pogodak na prazna vrata za +3 (12:9), a tih odličnih 6-7 minuta karlovačke igre okrunio je Bačić u 21. minuti golom za 15:10. Na odmor se otišlo s +4 za Karlovac (20:16).

Imali su domaći početkom nastavka priliku doći na -2, no nisu je iskoristili. Karlovčani su zaigrali nešto čvršće u obrani i to se uskoro pokazalo na rezultatu. Begić je u 39. minuti dignuo prednost na 25:19, a Bačić iz protunapada u 46. minuti na +7 (30:23). Kada je u 49. minuti Dominik Smojver ukrao Buzećanima loptu, sjurio se u kontru i pogodio za 33:24, bodovi su ‘prešli Učku’ i krenuli put Karlovca. U posljednjih 5-6 minuta trenerica Rašić je povukla iz igre gotovo cijelu prvu postavu, a Karlovac je bez problema susret priveo kraju i upisao vrlo vrijednu pobjedu.

Nezadrživi Ivan Bačić bio je prvi strijelac utakmice s 12 pogodaka, Domagoj Smojver i Begić su dali po 7, Dominik Smojver 4, Mrljak 3, a Radočaj, Capan, Makarun i Hrvojević po 1 gol. Radočaj je ubilježio sedam, a Glumac jednu obranu.

Sedmom ovosezonskom pobjedom Karlovac se u vrhu ljestvice bodovno poravnao s Trogirom, a u nedjelju gostuje u Splitu kod šestoplasirane momčadi Balić & Metličić.

Rukometaši Karlovca poraženi u Sesvetama, ali vrlo dobro parirali domaćem premijerligašu