12C° Karlovac

12C° Duga Resa

14C° Ogulin

12C° Ozalj

Karlovčanke bez pravog otpora lideru lige, Mladost II glatko slavila s 3:0 u setovima

Domaće igračice imale su velikih problema s prijamom servisa, a samim time i organizacijom napada.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 15. kola skupine Sjever Prve B hrvatske lige, očekivano poražene od vodeće zagrebačke Mladosti II rezultatom 3:0 u setovima.

Goran Zec nije imao previše milosti prema svom bivšem klubu i Zagrepčanke su u samo sat vremena demonstrirale zašto su uvjerljivo vodeće i neporažene ove sezone. S druge strane, od Karlovčanki smo, pogotovo nakon odlične prošlotjedne partije u Varaždinu, ipak očekivali malo jači otpor. Međutim, ušle su u utakmicu s previše respekta prema ‘mladostašicama’, a s premalo one pozitivne sportske drskosti koja je potrebna u dvobojima s jačim suparnicima. Zbog toga su dosta griješile, pogotovo na servisu, a velikih problema imale su i s prijamom suparničkih servisa, a samim time i s organizacijom napada. Zagrepčanke su takvu igru maksimalno kažnjavale i iz protunapada dolazile do serije poena.

Početnih 3:1 Karlovčanki u prvom setu Zagrepčanke su dobrim servisima preokrenula na 7:3. Kod 13:7 domaće su uzele tri uzastopna poena i primakle se na 13:10, a isto su učinile i kod 16:10 i smanjile na 16:13. I to je bilo sve u prvoj dionici utakmice. Gošće su preuzele konce igre u svoje ruke i završile set s 25:17. Drugi set Karlovčanke su odigrale najslabije. ‘Mladostašice’ su ga otvorile s 5:0, uskoro otišle na 14:4 i uvjerljivo ga dobile s 25:6. A slično je bilo i u trećem. Zagrepčanke su povele 8:2, podigle prednost na 16:6 i privele utakmicu kraju s 25:16.

Unatoč četvrtom ovosezonskom porazu, odbojkašice Karlovca ostale su na 4. mjestu ljestvice s 30 bodova, a u sljedećem kolu gostuju u Zagrebu kod devetoplasiranog Medveščaka.