19C° Ogulin

18C° Ozalj

19C° Slunj

Sport STRELJAŠTVO Podijeli

Karlovčanke ekipne državne prvakinje u ležećem stavu, Dugorešani ekipni prvaci Hrvatske u trostavu

Naši županijski strijelci na natjecanju u Čakovcu osvojili su još pet srebrnih i tri brončane medalje.

Dva naslova državnih prvaka te još pet srebrnih i tri brončane medalje osvojili su karlovački i dugoreški strijelci na Prvenstvu Hrvatske u gađanju malokalibarskom serijskom puškom za seniorke i seniore održanom proteklog vikenda u Čakovcu.

Titulom ekipnih prvakinja Hrvatske okitile su se strijelkinje Karlovca u disciplini 50 metara ležeći, u kojoj su nastupile samo dvije ekipe. Karlovčanke (Lana Krnić, Jasmina Svilić i Gabriela Pleš) su bile uvjerljivo prve s pogođenim 1021 krugom, ispred sugrađanki iz Policajca (Anita Vučinić Šimić, Maja Tutek i Aleksandra Petrović) s 806 krugova. Isti uspjeh polučili su strijelci Duge Rese (Filip Brinski, Tvrtko Vrcić i Perica Obrovac) u disciplini 50 metara trostav 3×20 hitaca, osvojivši 1. mjesto s 1504 pogođena kruga.

Pojedinačno u disciplini 50 metara ležeći za seniorke Lana Krnić iz Karlovca osvojila je srebrnu medalju s 349.0 krugova, iza Danijele Tenšek iz Savice s 369.0, a ispred klupske kolegice Jasmine Svilić, koja je uzela broncu s 342.0 kruga. U istoj disciplini za seniore Dugorešani su ekipno osvojili srebro s 1.064.0 pogođena kruga, iza Belišća s 1074.0, a ispred Karlovca, koji je osvojio broncu s 1062.0 kruga. Pojedinačno kod seniora u istoj disciplini Nikola Grčić iz Karlovca je bio četvrti s 363.0, a Filip Brinski peti s 360.0 krugova. U pojedinačnoj konkurenciji discipline 50 metara trostav 3×20 hitaca Filip Brinski je izborio srebro s 517 pogođenih krugova, iza Danijele Tenšek iz Savice s novim državnim rekordom od 545 krugova.

Još dva odličja za Dugorešane osvojio je Tvrtko Vrcić kod mlađih seniora. U disciplini 50 metara ležeći 40 hitaca bio je brončani s 348 pogođenih krugova, a u disciplini 50 metara trostav 3×20 hitaca srebrni s 494 kruga.

Finale županijskog Kupa repriza prošlogodišnjeg: Karlovac 1919 i Duga Resa 1929 u borbi za pehar