16C° Duga Resa

15C° Ogulin

15C° Ozalj

15C° Slunj

Karlovčanke igrale na mahove i porazom od Varaždinki ispale iz Kupa regije Sjever

Igračice trenera Zeca dobro su odigrale prvi i četvrti set, no u preostala tri domaća je ekipa bila bolja i zasluženo slavila.

Odbojkašice Karlovca nisu se uspjele plasirati u finale Kupa regije Sjever. Večeras su u Varaždinu, u vrlo zanimljivoj polufinalnoj utakmici, poražene od domaće ekipe Kitra Varaždina rezultatom 3:2 u setovima.

U prvoj službenoj utakmici u novoj sezoni Karlovčanke se nisu pokazale u najboljem svjetlu pa trener Goran Zec nakon susreta nije bio zadovoljan. Nisu bile konstantne, igrale su na mahove, a protiv kvalitetne ekipe poput Varaždinki, pogotovo na njihovom terenu, bez maksimalnog se angažmana i koncentracije ne može doći do pozitivnog rezultata. Nedostajalo je karlovačkim odbojkašicama večeras i više borbenosti i više agresije, upravo onog što ih inače krasi kad su na pravoj razini, Varaždinke su bile, ukupno gledajući, za nijasnu bolje i zasluženo slavile.

A sjajno su igračice trenera Zeca otvorile dvoboj. Povele su 5:0 i čvrsto držale stečenu prednost. Varaždinke su im se malo primakle na 9:7 i 14:12, ali onda je uslijedila serija 6:1 za bijeg na uvjerljivih 20:13 i osvajanje prvog seta s 25:18.

Nažalost, u istom ritmu nisu nastavile dalje. Drugi set bio je izjednačen do 8:8, a onda su domaće napravile seriju 7:1 i otišle na 15:9. Karlovčanke su zbile redove i primakle se na 17:16, a nakon još jednog bijega domaće ekipe na 20:16, karlovačke se odbojkašice ponovo primiču na samo poen zaostatka (20:19). S dva uzastopna poena Varaždinke dižu prednost na 22:19 i dolaze do izjednačenja u setovima (25:22). Domaće su treću dionicu utakmice otvorile vodstvom 4:1, ali Karlovčanke su u nastavku seta zaigrale nešto bolje i primakle se na 8:7. Kod 12:12 domaće osvajaju pet poena u nizu i odlaze na 17:12, no karlovačke se odbojkašice još jednom vraćaju i smanjuju na 19:17. Međutim, završnicu seta Varaždinke su odigrale bolje i koncentriranije i s 25:20 došle do 2:1 u setovima.

Nakon dva neuvjerljiva seta, Karlovčanke su četvrti odigrale jako dobro. Rezultat je bio izjednačen do 7:7, a onda su osvojile šest uzastopnih poena i otišle na 13:7. Varaždinke su uspjele smanjiti na 16:12, ali samo zakratko. S nova četiri poena u nizu karlovačke su odbojkašice digle prednost na 20:12, glatko dobile igru s 25:16 i odvele susret u odlučujući peti set.

S 3:0 su otvorile domaće petu dionicu susreta i uskoro podigle prednost na, pokazat će se kasnije, nedostižnih 8:1. Karlovčanke su smanjile na 11:7, no vrlo brzo Varaždinke su došle do 14:9. Jednu meč loptu igračice trenera Zeca su spasile, no drugu je domaća ekipa iskoristila za konačnih 15:10 i plasman u finale Kupa regije Sjever.

U subotu od 20 sati u Sportskoj dvorani karlovačke odbojkašice otvaraju prvenstvo u Prvoj hrvatskoj ligi dvobojem sa zaprešićkim Nebom.

SPORTSKI VIKEND

Rukometaši Karlovca putuju u Vinkovce, Aquaestil dočekuje ekipu Zagreba, Karlovac 1919 gost Ravnica