11C° Duga Resa

11C° Ozalj

11C° Slunj

Sport FUTSAL Podijeli

Karlovčanke na otvaranju sezone upisale uvjerljiv domaći poraz od ekipe Super Chicks iz Poličnika

Oba pogotka za domaću ekipu postigla je kapetanica Antonija Vranić.

KARLOVAC – Malonogometašice Radnika futsala danas su u Sportskoj dvorani, u utakmici 1. kola Prve hrvatske malonogometne lige, poražene od ekipe Super Chicks iz Poličnika rezulatom 9:2.

Treba naglasiti da je Prva hrvatska liga jedini ženski malonogomnetni rang natjecanja u Hrvatskoj, a u odnosu na prošlu sezonu došlo je do nekih promjena. U ligi više ne igraju Dubrovnik i Vinkovci, a uz Karlovčanke, novi članovi su Dinamo Zagreb i Osijek. Ove sezone neće se igrati dvokružno kao prošle, već jednokružno, a četiri najbolje ekipe plasirat će se u doigravanje za naslov prvakinja.

Karlovčankama je ždrijeb u 1. kolu donio domaći ogled s trećeplasiranom ekipom iz prošle sezone, koja danas nije oduševila igrom, ali je ‘naplatila’ iskustvo i kvalitetu i zasluženo došla do visoke pobjede. Već u prvom poluvremenu gošće su došle do uvjerljivih 4:0 pogocima Laure Škvorc (4′), Mateje Žilić (10′) i Petre Barbir (14′, 20′). Golijada ‘čiksica’ nastavila se i u nastavku susreta. Ivana Ćubić je u 23. minuti povisila na 5:0, dvije minute kasnije Barbir je zabila svoj treći pogodak za 6:0, u sljedećoj minuti mrežu Karlovčanki trese i Ina Fridrih, a za 8:0 u 34. minuti zabija Tea Mikić. Antonija Vranić, koja je najviše pokazala u domaćoj ekipi, iz protunapada u 35. minuti postiže gol za 8:1, dvije minute kasnije Škvorc diže prednost gošći na 9:1, a konačnih 9:2 šest sekundi prije isteka vremena svojim drugim pogotkom postavlja Vranić.

U 2. kolu Karlovčanke gostuju u Svetoj Nedelji kod aktualnih prvakinja, ekipe MC Plus.

Rukometaši Karlovca poraženi u Sesvetama, ali vrlo dobro parirali domaćem premijerligašu