6C° Ogulin

1C° Ozalj

1C° Slunj

Karlovčanke na parketu Sportske dvorane nadigrale pulski Veli Vrh i uzele tri jako vrijedna boda

U prva dva seta domaća je ekipa odigrala na vrlo visokoj razini, a u nastavku susreta je pala, ali je zasluženo uzela sva tri boda.

KARLOVAC – Petu pobjedu u Prvoj hrvatskoj ligi ostvarile su odbojkašice Karlovca večeras na parketu Sportske dvorane. U utakmici 12. kola nadigrale su ekipu Velog Vrha iz Pule s 3:1 u setovima i osvojile nova vrlo važna tri boda.

Bila je to još jedna utakmica protiv suparnica s kojima će Karlovčanke vjerojatno igrati u skupini za opstanak pa su bodovi bili dvostruko važni jer će se prenositi u drugi dio sezone. Domaće igračice odigrale su sjajna dva seta, u kojima su praktički bile bez pogreške. Vuk, Malnar i Badanjak sjajno su krotile suparničke servise, Luketić razigravala, napadačka igra bila je na vrlo visokoj razini i Karlovčanke su u potpunosti zasluženo došle do 2:0 u setovima. Nažalost, takvu razinu igre nisu uspjele zadržati u nastavku utakmice pa smo u preostala dva seta gledali puno neizvjesniju borbu. Ipak, u završnici četvrtog seta, kad je bilo najpotrebnije, sačuvale su koncentraciju i zasluženo osvojile sva tri boda.

Puljanke su na početku prvog seta povele 7:4, a Karlovčanke preokrenule na 10:9. Došle su domaće u dva navrata do četiri poena prednosti (16:12 i 17:13), no gošće su s tri uzastopna poena smanjile na 17:16. Kod 19:17 za karlovačke odbojkašice Veli Vrh uzima dva poena i poravnava (19:19), ali domaće uzvraćaju serijom od četiri poena i stižu na 23:19. Nakon poena gošći za 23:20, prvo Tjaša Malnar odličnim napadom donosi set loptu, a sjajan servis Dore Vrbanić Puljanke loše primaju i Karlovčanke uzimaju set s 25:20.

I drugi set Puljanke su otvorile vodstvom (3:1), ali sve nakon toga bilo je u znaku domaćih igračica. Na servis Dorotee Kolaković preokrenule su na 6:4, a onda sjajnom igrom dignule prednost na 14:7. Kod 18:12 Karlovčanke povećavaju vodstvo na 23:14, odličan servis Melani Brite Luketić gošće loše primaju za 24:14, a Ela Badanjak silovitim napadom donosi 25:14 i 2:0 u setovima.

Odigrale su Karlovčanke, kako smo već napisali, sjajna dva seta, ali u nastavku dvoboja više nisu bile na tako visokoj razini. Povele su u trećem setu 2:0, ali su Puljanke preokrenule na 6:2 i uskoro otišle na 15:7. Uspio je trener Zec malo dignuti svoju ekipu i uslijedilo je smanjenje rezultata na 17:13, ali kada smo se ponadali da bi domaće odbojkašice mogle nastaviti u istom tonu i napraviti potpuni preokret, Puljanke su uzele sljedeća četiri poena, ponovo pobjegle na 20:13 i završile set s 25:18.

Domaće su odlično krenule u četvrti set i povele 5:1, ali su onda popustile i gošće su preokrenule na 9:8. Karlovčanke vraćaju prednost na svoju stranu pri rezultatu 12:11, a onda kod 16:14 ne koriste napad za +3. Puljanke osvajaju četiri poena u nizu i okreću na 18:16, a kada su stigle do 20:17, činilo nam se da će susret ići u peti odlučujući set. Srećom, uzvratile su Karlovčanke nizom od četiri poena i vratile prednost (21:20), a onda kod 23:22 Kolaković lukavo ‘kuha’ loptu u polje suparnica za dvije meč lopte (24:22). Napad Malnar Puljanke su odlično zaustavile blokom i spasile prvu meč loptu, ali su potom servis puknule u mrežu za konačnih 25:23 i veliko slavlje domaće ekipe i navijača.

Nakon 12. kola Karlovac je ostao na 8. mjestu ljetvice s 13 bodova, ali se približio Velom Vrhu na samo bod zaostatka. U srijedu od 20 sati igra domaću utakmicu osmine finala Kupa Snježane Ušić protiv superligaša Olimpika iz Zagreba, a onda sljedećeg vikenda u prvenstvenom ogledu dočekuje petoplasirani zagrebački Don Bosco, kojeg je u prvom dvoboju sezone u gostima pobijedio s 3:2 u setovima.

Ogulinke upisale domaću pobjedu nad Šubičevcem, Ozaljčanke poražene na Plitvicama