10C° Ogulin

9C° Ozalj

9C° Slunj

Karlovčanke na startu prvenstva upisale domaću pobjedu nad zaprešićkim Nebom

Gošće su se pokazale kao vrlo dobra ekipa, sjajne igre u obrani, pa su karlovačke odbojkašice svaki poen morale ‘krvavo’ zaraditi.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca pobjedom su otvorile novu sezonu u Prvoj hrvatskoj ligi. Večeras su na parketu Sportske dvorane, u utakmici 1. kola, nadigrale ekipu Neba iz Zaprešića rezultatom 3:0 u setovima.

Rezultat sugerira uvjerljivu pobjedu Karlovčanki, ali na terenu se vodila velika borba za svaki poen. Zaprešićanke su se predstavile kao vrlo dobre protivnice, koje krasi gotovo pa fanatična igra u obrani, pa su domaće igračice svaki osvojeni poen morale ‘krvavo’ zaraditi. I time je ova startna ligaška pobjeda još vrjednija. Igračice trenera Zeca nisu bile na vrhunskoj razini, mogu one sigurno igrati još i bolje, ali bile su dovoljno kvalitetne, agresivne i borbene da na koncu dođu do očekivana i potpuno zaslužena sva tri boda.

Prvi set, dojma smo, bio je presudan u večerašnjem dvoboju. Karlovčanke nisu na pravi način ušle u utakmicu pa je trener Zec kod 9:5 za gošće morao posegnuti za prvom minutom odmora. Urodilo je to plodom, domaće su prvo poravnale na 11:11, a onda dobrim napadom Tjaše Malnar došle i do prvog vodstva (15:14). Zaprešićanke preokreću na 16:15, a potom imaju i 18:16. Karlovčanke poravnavaju na 18:18, a odličnim servisom Malnar opet dolaze do prednosti (20:19). Iako je odbojka kolektivni sport, bilo bi pogrešno ne izdvojiti Ellu Badanjak kao ključnu figuru tog prvog seta. Prvo je dobrim napadom donijela 21:19, potom još jednim prolazom 22:20, a nakon što su gošće poravnale na 22:22, dvaput je poentirala za 24:22. Doris Barić je na prvu set loptu servis uputila izvan igrališta, no onda su gošće napravile duplu loptu za 25:22 i prvi set u korist Karlovca.

Dobitak prvog seta podignuo samopouzdanje domaćih igračica

Dobitak te prve dionice dignuo je samopouzdanje karlovačke ekipe, koja je na početku drugog seta zaigrala fenomenalno. Sve je savršeno funkcioniralo, od servisa, obrane, preko bloka do napada, pa je na semaforu uskoro stajalo 13:2. Međutim, Zaprešićanke su ušle u seriju odličnih servisa, domaće imale velikih problema s prijemom i serijom 8:0 gošće su se primakle na 13:10. Uspjela je Badanjak dobrim napadom prekinuti niz Neba i Karlovac je ponovo odmaknuo na 18:11, a potom i 21:14. Barić donosi poen za 22:16, a nakon greške Zaprešićanki i poena za 23:17, karlovačko pojačanje još jednom poentira za 24:17. Gošće uzimaju tri uzastopna poena i smanjuju na 24:20, ali Barić još jednom zabija smeč za 25:20 i 2:0 u setovima.

Vrlo izjednačen bio je početak trećeg seta, a onda se Karlovac odvojio na 14:10. Gošće su nanizale četiri poena i poravnale (14:14), nakon čega se igralo poen za poenom do 18:17. Karlovčanke dobrim blokom potom dolaze do 19:17, Petra Banjavčić pogađa tempo za 20:17, a +3 ponovo donosi Malnar (21:18). Zaprešićanke smanjuju na 21:20, domaće dižu prednost na 23:20, a Malnar napadom donosi četiri meč lopte (24:20). Istra igračica šalje servis izvan igrališta, no isto na drugoj strani čine i gošće za konačnih 25:21.

U 2. kolu Karlovčanke gostuju u Puli kod ekipe Velog Vrha.

KARATE

Petra Stojković se okitila broncom u kategoriji mlađih seniorki na Prvenstvu Hrvatske u Rijeci