10C° Duga Resa

10C° Ozalj

10C° Slunj

Karlovčanke nadigrale Drenovu i uzele tri boda velika k’o kuća

Važnost utakmice jako je sputala karlovačke odbojkašice, koje večeras nisu bile na najvišoj razini, ali su zasluženo slavile.

KARLOVAC – Tri boda velika k’o kuća osvojile su odbojkašice Karlovca večeras u Sportskoj dvorani. U iznimno bitnoj utakmici 1. kola skupine za opstanak Prve hrvatske lige slavile su nad ekipom Drenove iz Viškova s 3:1 u setovima.

Velik je bio teret na leđima karlovačkih odbojkašica i trenera Gorana Zeca uoči ovog susreta. Nakon prošlotjednog poraza u Rijeci od istog suparnika, Karlovčanke su u doigravanje za opstanak krenule s bodom manje od Drenove, koja će im biti najveći konkurent za opstanak u prvoligaškom društvu. Stoga Karlovčanke večeras nisu imale pravo na slabu večer i morale su doći do bilo kakve pobjede. Međutim, taj veliki teret na leđima karlovačkih igračica večeras se itekako osjetio. Bile su jako sputane važnošću utakmice, nisu bile na najvišoj razini, puno su i griješile, ali nakon svega najbitnije je da su osvojile sva tri boda.

U utakmicu su krenule sjajno. Oni repovi koji su se vukli cijeli tjedan od susreta iz Rijeke, gdje su bile evidentno oštećene odlukama suca Gvozdena, kao da su im dali dodatni poticaj. Povele su 12:4, digle prednost na 17:8, u potpunosti su dominirale igrom i relativno brzo došle do 23:12. Tara Dujmović potom je uputila dva odlična servisa, koja gošće nisu uspjele na najbolji način ukrotiti i s 25:12 Karlovac je poveo.

Do 6:5 u drugom setu igra je bila izjednačena. Tada su Karlovčanke napravile seriju 6:1 i otišle na 12:6, ali i upale u prvu veću krizu na večerašnjem susretu. Viškovljanke su malo pomalo topile njihovu prednost i smanjile na 13:12. Potom su se domaće ponovo odvojile na 18:14, ali gošće su serijom od četiri uzastopna poena poravnale na 18:18. Tri sljedeća poena uzimaju Karlovčanke, dolaze do vodstva 21:18, a uskoro i 23:20. Melani Brita Luketić zabija as servis i donosi set loptu, a potom blok Vrbanić-Badanjak sjajno zaustavlja napad Viškovljanki i s 25:20 domaće dolaze do 2:0 u setovima.

Ponadali smo se da karlovačke odbojkašice tako mogu nastaviti i u trećem setu i riješiti susret vrlo brzo, ali Drenova ga je otvorila vodstvom 5:0. Dvije minute odmora potrošio je trener Zec da bi dignuo svoju ekipu i uspio je. Karlovčanke su poravnale na 5:5, potom i vodstvo gošći 9:6 preokrenule u 10:9. Ali vidjelo se da padaju u igri i da ih važnost utakmice sve jače pritišće. Gošće uskoro odlaze na 16:12, Karlovčanke poravnavaju, a onda u završnici seta stižu vodstvo gošći 21:19 i izjednačuju na 21:21. Međutim, tada ulaze u seriju grešaka, doslovno poklanjaju Viškovljankama poene i gube set 25:21.

Imale su domaće u četvrtom setu vodstvo 10:7, ali onda je opet uslijedila kriza i gošće su preokrenule na 16:13. Bojali smo se da je peti set na vidiku, ali onda je Dora Vrbanić serijom sjajnih servisa donijela preokret (18:16). Dalo je to veliki vjetar u leđa domaćoj ekipi, koja je potom dignula prednost na 23:17, a nakon što je Drenova izbacila loptu izvan terena, stigle su meč lopte (24:17). Prvu su gošće spasile, ali drugu je Tara Dujmović neobranjivo zabila u polje za 25:18 i veliko slavlje domaćeg tabora i navijača.

Nakon 1. kola skupine za opstanak Karlovčanke su se popele na 3. mjesto ljestvice sa 14 bodova, dva više od Drenove, a u sljedećem kolu gostuju kod posljednjeplasirane Kostrene.