-0C° Ozalj

-0C° Slunj

Karlovčanke nakon velike borbe nadigrale Don Bosco

Karlovčanke jako oscilirale, ali u svih pet setova prikazale iznimnu borbenost

KARLOVAC – Nakon više od dva sata velike borbe, odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici 6. kola skupine Centar Prve B nacionalne lige, pobijedile zagrebački Don Bosco s 3:2 u setovima.

Jako su Karlovčanke oscilirale u večerašnjem dvoboju. Bilo je tu sjajnih poteza i poena, ali i početničkih grešaka, no ono što im se ne može osporiti to je iznimna borbenost u svih pet setova.

Domaće su u prvom setu povele 8:5, no sredinom te dionice igre gošće su preuzele prednost. Kod 19:18 za Karlovčanke, Zagrepčanke osvajaju pet poena u nizu, odlaze na 23:19 i uzimaju set s 25:21. Igračice trenera Zeca uspjele su se vratiti u drugom. Opet su dobro krenule i povele 9:4, ali i opet su ih gošće sredinom seta ulovile i prednost je prelazila s jedne na drugu stranu. Karlovčanke su imale 19:17, Zagrepčanke su preokrenule na 22:20, pa su domaće igračice s tri poena u nizu opet preokrenule na 23:22, no do set lopte su s 24:23 stigle gošće. Karlovčanke su je uspjele obraniti i s 26:24 izjednačiti.

Prvi dio trećeg seta bio je vrlo izjednačen, a onda su domaće odbojkašice serijom poena povele 16:10 i činilo se da će uzeti i taj set. Nažalost, gošće su ih ulovile i preokrenule na 20:19, no Karlovčanke su uzvratile s tri uzastopna poena i povele 22:20. Međutim, tu su stale i Zagrepčanke su s pet poena u nizu uzele set s 25:22. Nije to previše uzdrmalo domaće igračice, koje su dobro otvorile četvrti set i odmah se odvojile na 11:6. Ponovo su malo popustile sredinom te dionice igre i gošće su se primakle na 13:12. No, tada Karlovčanke rade seriju 7:2, odlaze na 20:14 i završavaju set s 25:17.

Odlučujući peti set bolje su otvorile Zagrepčanke i povele 4:2 i 5:4. No, tada igračice trenera Zeca rade ključnu seriju 7:1, odlaze na 11:6 i s 15:8 završavaju utakmicu i osvajaju dva boda.

Podsjetimo, odbojkašice Plavog zmaja sinoć su u svojoj dvorani s 3:2 poražene od Olimpika II.

Nakon 6. kola Karlovčanke su osme, a ‘zmajice’ devete s po 8 bodova. U sljedećem kolu Karlovac gostuje kod Mladosti II, a Plavi zmaj u Velikoj Gorici.

Aquaestil u unaprijed odigranom susretu 8. kola Superlige upisao pobjedu nad zagrebačkom Mladosti