2C° Duga Resa

0C° Ogulin

1C° Ozalj

1C° Slunj

Karlovčanke očekivano ispale iz Kupa od zagrebačke Mladosti, prva dva seta odigrale u velikom grču

Tek u trećem setu su igračice trenera Zeca ‘pobijedile’ strah i nervozu te zaigrale kako znaju.

Odbojkašice Karlovca, sukladno očekivanjima, večeras su u Sportskoj dvorani, u utakmici osmine finala Kupa Snježane Ušić, poražene od zagrebačke Mladosti rezultatom 3:0 setovima i ispale iz spomenutog natjecanja.

Aktualne prvakinje Hrvatske i pobjednice Kupa bile su apsolutne favoritkinje u večerašnjem dvoboju i nitko nije očekivao da Karlovčanke mogu ravnopravno parirati. Ali ostaje žal što su igračice trenera Zeca preplašeno ušle u utakmicu i u velikom grču odigrale prva dva seta, kroz koja su se ‘mladostašice’ prošetale. Tek u trećem su se uspjele othrvati pritisku, zaigrale opušteno i dale razlog tribinama da ih poprati pljeskom. Zagrepčanke su iskoristile svoju fizičku i tehničku superiornost, kao i ogromno iskustvo, a za karlovačke je odbojkašice najbitnije da nakon ovako glatkog poraza ne potonu, jer zaista za to nemaju razloga, nego prikupe potrebno iskustvo za nadolazeće izazove u Superligi.

Kako smo napisali, Karlovčanke su prestrašeno ušle u utakmicu i Zagrepčanke su odmah povele 7:1. Uskoro su digle prednost na 15:5 pa 19:7, u završnicu seta došle su s 23:8 i s nova dva poena potvrdile osvajanje prve dionice utakmice. A vrlo sličan scenarij vidjeli smo i u drugom setu. Opet su domaće igračice bile u grču, gošće su povele 13:7, Karlovčanke smanjile na 14:9, ali onda ‘mladostašice’ uzimaju osam poena u nizu, odlaze na 22:9 i završavaju set s 25:12.

Međutim, u trećem je setu publika zaista uživala. Karlovčanke su konačno shvatile da nemaju razloga biti u strahu i proigrale. Do 13:9 Zagrepčanke su držale prednost, a onda su domaće sa četiri uzastopna poena poravnale na 13:13 i podigle atmosferu u publici. Držale su set u egalu do 17:17, ali su onda gošće dodale gasa, serijom 7:1 otišle na 24:18 i, nakon jedne spašene meč lopte od strane Karlovčanki, poentirale za konačnih 25:19.

Karlovačke se odbojkašice sada ponovo okreću obavezama u prvenstvu. Sljedećeg vikenda, u 8. kolu Superlige, ponovo igraju s Mladosti, ali u Zagrebu.