10C° Duga Resa

9C° Ogulin

10C° Ozalj

8C° Slunj

Karlovčanke odigrale sjajnu utakmicu i preko superligaša Olimpika prošle u četvrtfinale Kupa Snježane Ušić

Igračice trenera Gorana Zeca sva tri seta odigrale su izvrsno i potpuno zasluženo nadigrale favorizirane Zagrepčanke.

KARLOVAC – Odbojkašice Karlovca večeras su na parketu Sportske dvorane, u utakmici osmine finala Kupa Snježane Ušić, pobijedile ekipu Olimpika iz Zagreba, člana Superlige, rezultatom 3:0 u setovima i plasirale se u četvrtfinale ovog natjecanja!

Sjajnu su utakmicu večeras odigrale Karlovčanke! Zagrebački superligaš u Karlovac je došao bez par igračica, ali to ni mrvicu ne umanjuje kvalitetu predstave koju su domaće igračice večeras prikazale pred svojim navijačima. Servisima su razarale igru gošći, u obrani su odigrale vjerojatno najbolju ovosezonsku utakmicu, a u napadu su bile hrabre i bez respekta. I za sve prikazano stigla je zaslužena nagrada – pobjeda nad renomiranim suparnikom i plasman među osam najboljih ekipa u ovosezonskom izdanju Kupa.

Melani Brita Luketić je odmah na startu utakmice pokazala Zagrepčankama da će biti na mukama. ‘Torpedirala’ ih je s nekoliko sjajnih servisa i na semaforu je zasvijetlilo 6:0 za domaće. Novom serijom odličnih servisa Karlovčanke su se uskoro odvojile na 11:4, a onda su gošće uzvratile s pet poena u nizu i smanjile na 11:9. Kod 15:13 domaće igračice osvajaju tri poena i odmiču na 18:13, a uskoro dižu prednost i na 22:16. Tara Dujmović zabija smeč za 24:17 i sedam set lopti, no prvih četiri Karlovčanke nisu iskoristile. Prvo je Petra Banjavčić blokirana, pa je uslijedio jedan loš prijem servisa, potom Zagrepčanke prolaze u protunapadu, a onda je blokirana i Luketić (24:21). Ipak, peta set lopta bila je sretna. Nakon vrlo dugačkog poena, Dujmović puca smeč od zagrebačkog bloka u aut i Karlovčanke s 25:21 dolaze do prvog seta.

Jedino pitanje koje smo si postavili nakon tog prvog seta bilo je mogu li karlovačke odbojkašice tako sjajno odigrati i nastavak susreta? I pokazale su, uz  sitne oscilacije, da ipak mogu. Drugi set otvorile su vodstvom 6:2, no kod 11:8 Zagrepčanke ulaze u seriju i preokreću na 12:11. Domaće uzvraćaju s pet poena u nizu i vraćaju prednost (16:12), ali kod 21:17 gošće s tri uzastopna poena smanjuju na 21:20. Karlovac ponovo odmiče na 23:20, ali Zagrepčanke ponovo dolaze na poen zaostatka (23:22). I onda stvari u svoje ruke preuzima Ela Badanjak. Prvo zabija napad za 24:22, a onda sjajno servira, gošće nakon slabog prijema griješe i s 25:22 Karlovac dolazi do 2:0 u setovima.

Otvorile su Karlovčanke dobro i treći set (4:1), ali onda su upale u jedinu malo veću krizu večeras pa su Zagrepčanke serijom 7:1 preokrenule na 8:5. Konsolidirale su se potom domaće igračice i ponovo vratile prednost (10:8), ali još jednom je uzvratio Olimpik i preokrenuo na 14:12. I tada Karlovčanke ulaze u odličnu seriju, preokreću na 21:15. Kod 23:18 Laura Šimić poentira tempom i donosi šest meč lopti, a Dorotea Kolaković potom odlično servira i tjera gošće na grešku za konačnih 25:18.

Uz Karlovčanke, u četvrtfinale Kupa plasirale su se Rijeka CO, Osijek, Marina Kaštela i Poreč, a još moraju igrati Split – Mladost, Dubrovnik – Kaštela i Veli Vrh – Enna Vukovar.