11C° Karlovac

11C° Duga Resa

11C° Ozalj

10C° Slunj

Karlovčanke pobijedile Don Bosco, ali nisu bile na pravoj razini u obrani i na servisu

Prva tri seta bila su vrlo neizvjesna, s dosta preokreta u kretanju rezultata, a četvrti su karlovačke odbojkašice dobile relativno uvjerljivo.

Odbojkašice Karlovca večeras su u dvorani ‘Mihajla Prezelja Mitile’ na Dubovcu, u pripremnoj utakmici, nadigrale ekipu Don Bosca rezultatom 3:1 u setovima.

Nisu Karlovčanke večeras odigrale na onoj razini, na kojoj su bile u Kaštelima i na mini turniru u Rijeci. Dosta su griješile na servisu, a i igra u obrani im nije bila na visini. S druge strane, Zagrepčanke su odigrale odličnu obranu i upravo u tom segmentu leži odgovor zašto su domaće igračice teško došle do pobjede.

U prvom setu naše su igračice povele 14:12, a gošće sa četiri uzastopna poena preokrenule na 16:14. Serijom 5:1 Karlovčanke ponovo vraćaju prednost na svoju stranu (19:17), ali kod 20:18 Zagrepčanke ponovo rade seriju 4:0 i dolaze do vodstva 22:20. Imale su gošće i 23:21, karlovačke su odbojkašice preokrenule na 24:23 i onda iskorištavaju treću set loptu – blok Banjavčić – Pavlaković poentira za 27:25. U drugoj dionici utakmice Zagrepčanke su povele 12:9, a potom i 16:12. Naše su igračice uspjele smanjiti na 19:18, ali samo zakratko. Gošće su otišle na 23:19 i činilo se da će izjednačiti rezultat u setovima. Međutim, serijom 5:0 Karlovčanke dolaze do set lopte, a Zagrepčanke griješe pa s 25:23 Karlovac dolazi do 2:0 u setovima.

I treći je set bio jednako neizvjestan kao prethodna dva. Do 9:7 domaće su držale prednost, ali uslijedio je preokret na 13:10. U završnicu seta Zagrepčanke dolaze s 20:17, no Karlovčanke preokreću na 22:21, a potom ponovo gošće okreću na 23:22. S dva uzastopna poena igračice trenera Zeca dolaze do set lopte (24:23), ali Zagrepčanke ipak preokreću na 25:24 i neobranjivim servisom dolaze do seta (26:24). U četvrtom su Karlovčanke odmah na početku povele 6:2 i podigle prednost na 18:12. S velikih 23:15 stigle su u završnicu seta i, nakon smanjenja Zagrepčanki na 24:19, Malović uspješno završava napad za 25:19 i konačnih 3:1 u setovima.

Sljedeće srijede karlovačke će odbojkašice ponovo odmjeriti snage s ekipom Neba, ali ovog puta u Zaprešiću.