12C° Duga Resa

14C° Ogulin

12C° Ozalj

Karlovčanke pobijedile Vrbovec, ‘zmajice’ doma poražene od Mladosti II

Igračice trenera Zeca se namučile u trećem setu, Dugorešanke će žaliti za drugim

KARLOVAC, DUGA RESA – Odbojkašice Karlovca večeras su u Sportskoj dvorani, u 4. kolu skupine Centar Prve B nacionalne lige, pobijedile Vrbovec s 3:0 u setovima, dok je Plavi zmaj doživio domaći poraz od Mladosti II s 3:1.

Karlovčanke su, nakon slabe igre i uvjerljivog poraza prošlog vikenda od Dinama, večeras pružile puno bolju partiju i zasluženo osvojile tri boda. Na početku prvog seta odmah su se odvojile na 10:3, pa otišle i na 17:7 i bez problema uzele set s 25:17. Drugi je bio preslika prvog. Ponovo su se domaće igračice odvojile na 10:3 i 13:4 i okončale set kao i prvi – 25:17. U trećem su Karlovčanke vodile do 6:5, kad su Vrbovčanke preokrenule na 9:6. Kod 17:13 za gošće, naše su odbojkašice osvojile pet poena u nizu i preokrenule na 18:17. Kod 21:19 za Karlovčanke gošće preokreću na 23:21. Imale su dvije set lopte Vrbovčanke, no domaće igračice su ih obranile i onda iskoristile prvu svoju za konačnih 26:24 i tri boda.

‘Zmajice’ su u dvorani Osnovne škole ‘Vladimir Nazor’ doživjele drugi uzastopni poraz. Iako su se cijelu utakmicu sjajno borile, nakon ‘skalpova’ Karlovca i Dinama, večeras nisu uspjele ‘srušiti’ kvalitetnu zagrebačku Mladost II. U početnom setu Dugorešanke su držale priključak do 12:9 za Zagrepčanke. Tada gošće osvajaju pet poena u nizu, odlaze na 17:9 i uzimaju set s 25:14. Za drugim setom će ‘zmajice’ itekako žaliti. Nakon vrlo izjednačene igre u prvom dijelu te dionice igre, Dugorešanke su povele 21:16. Imale su dvije set lopte kod 24:22 i još jednu na 25:24, no nisu ih uspjele iskoristiti i Zagrepčanke su uzele i taj set 27:25. Ipak, domaće su se igračice vratile u utakmicu u trećem setu. Povele su s 9:3, otišle na 20:11 i osvojile ga s 25:16. I u četvrtom su povele 3:0 pa su ‘mladostašice’ preokrenule na 8:6. Kod 15:14 Zagrepčanke uzimaju četiri poena u nizu, odlaze na 19:14 i povratka više nije bilo. Gošće su privele set kraju s 25:19 i odnijele sva tri boda.

Nakon 4. kola Plavi zmaj je šesti sa 7, a Karlovac sedmi sa 6 bodova. U sljedećem kolu naše predstavnice očekuju vrlo teška gostovanja – ‘zmajice’ idu u Varaždin vodećem Kitru Varaždinu, a Karlovčanke u Zagreb drugoplasiranom Novom Zagrebu.